Genel Gündem Tüm Manşetler

YENİ YILIN İLK MECLİSİ TOPLANDI

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi, yılın ilk toplantısını Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda gerçekleştirdi. Hüseyin Uysal’ın Başkanlığındaki meclis toplantısında Denetim Komisyonu seçimlerinde Ak Parti Grubunun gösterdiği aday seçim kazanamadı.   Karadeniz..

YENİ YILIN İLK MECLİSİ TOPLANDI
guzelliklere-iyice-yaklastik_1

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi, yılın ilk toplantısını Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda gerçekleştirdi. Hüseyin Uysal’ın Başkanlığındaki meclis toplantısında Denetim Komisyonu seçimlerinde Ak Parti Grubunun gösterdiği aday seçim kazanamadı.

 

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi, Ocak ayı olağan toplantısını Hüseyin Uysal başkanlığında gerçekleştirdi. Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal meclisin açılışında yaptığı konuşmasında şarkı sözünden örnek vererek, “Birlikte ayaktayız, yıkılırız bölününce” dedi.

 

BİRLİKTE OLALIM

Başkan Uysal, ilçeyi mutlu günlerin beklediğini vurguladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:  “2014 yılı seç im süreci olan bir yıl oldu. Bu seçimlerde ilkleri, gelecek nesillere anlatılacak hikayesi olan bir seçim yaşadık. Seçimler bitti şimdi artık 2015 yılında çalışmalarımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hep birlikte Ereğli’nin gelecek vizyonunu kurarken, ‘birlikte olalım’ diyorum.

 

ŞARKI SÖZLÜ ÖRNEK

Birlikte olursak yıkılmayız. Bir şarkının sözü vardı, birlikte ayaktayız, yıkılırız bölününce der. Ben birlikte olmayı Ereğli halkına meclisime herkese tüm sivil toplum kuruluşlarına birlikteliğimizi öneriyorum. Çünkü artık Karadeniz Ereğli’de yeni bir dil oluşturma zamanı geldi. Artık Ereğli’de yeni bir dil oluşturmalı fakat bu dil çok kültürlü hetorejen bir dil olmalı diyorum. Hep beraber gelecek bir vizyonumuzu belirleyelim, burada sizlerin de önerilerini katkıları var ise bunları da dikkate alacağız. İnşallah çok güzel bir gelecek, bu güzelliklere iyice yaklaştığımızı belirtmek istiyorum, mutlu günler çok yakın”

 

GÜNDEM MADDELERİNDEN BİRİNE TIRPAN

Gündem maddeleri arasında yer alan Orhanlar Mahallesinde mülkiyeti belediyeye ait yoldan ihdas taşınmazların satışının yapılması için alınan 5 Haziran 2014 tarihli meclis kararının 1 ve 2. maddelerinin iptal edilmesi CHP ve AK Parti’li muhaliflerin 18 kabul oyu ile meclis gündeminden çıkartıldı.  Ereğli Belediye Meclisi’nin 2015 yılı aylık toplantıları her ayın ilk Çarşamba’sı, 2015 yılında belediye meclisinin Ağustos ayında izinli sayılacağı oy birliği ile kararı alındı.

 

DENETİM SEÇİMLERİ

Denetim Komisyonunun seçimi için Ak Parti Grubu Sözcüsü Nazım Erdoğan, Turgay Aydın, Sabri Dinç, Eyüp Karaarslan ismini, CHP Grup Sözcüsü Özkan Özyağcı da, Fehmi Karaarslan, Fikret Foto’yu önerdi. Ak Partili muhaliflerden Mustafa Şentürk de aday olduğunu açıkladı. Meclis Üyeleri Ayhan Atay, Fevzi Mazlum ve Salih Kumaş’ın tasnif heyeti oluşturmasının ardından yapılan oylamada Sabri Dinç 31, Turgay Aydın 30, Mustafa Şentürk 19, Eyüp Karaarslan 13, Fikret Foto 24, Fehmi Karaarslan 24 oy aldı. AK Parti Grubunun önerdiği Eyüp Karaarslan kurula seçilemedi.

 

GÜNDEMDEKİ MADDELER

Mecliste belediye meclis ve ihtisas komisyonu üyelerinin huzur hakkı ücretlerinin belirlenmesi, geçici işçi vize alınması, belediye zabıta ve itfaiye personeline maktuen ödenmekte olan fazla çalışma ücretinin belirlenmesi, sözleşmeli personel istihdam edilmesi, bütçe içi ödenek aktarımı, belediye bünyesine yeni araç alımı, Ereğli Belediyesi’ne ait aralarında eski belediye binası, gelir işleri servisi, pazaryerindeki bina olmak üzere yaklaşık 9 taşınmazın 10 yıllığına kiraya verilmesi çeşitli komisyonlara havale edildi. Meclis ikinci toplantısı 8 Ocak 2015 Perşembe günü gerçekleştirecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL