Spor

YENİ SEZONDA YOKUZ..!

Valilik toplantı salonunda bugün saat 14.00’de şehir stadı ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürü ve Gençlik Spor İl Müdürü tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı. Basını bilgilendirme toplantısına Zonguldak İl Emniyet Müdürü..

YENİ SEZONDA YOKUZ..!

234-620x300

Valilik toplantı salonunda bugün saat 14.00’de şehir stadı ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürü ve Gençlik Spor İl Müdürü tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Basını bilgilendirme toplantısına Zonguldak İl Emniyet Müdürü Osman Ak ile Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz ve Zonguldak Kömürsporlu yöneticiler katıldı.

Stadın şu haliyle oynamaya müsait olmadığını söyleyen yetkililer, eksikliklerin giderilmesinin ardından tekrar değerlendirme yapacaklarını söylediler.

EMNİYET TARAFINDAN ÇIKARTILAN SONUÇ BELGESİ ŞU ŞEKİLDE

Kapalı tribünün ve çatısının her an çökebileceği, Açık tribünde bir olay olması veya kriz durumunda müsait olmadığı, böyle bir durumda ezilme ve elim vakalara karşılaşma riskinin yüksek olduğu, fazla iddiasız ve az seyirci gelen müsabakaların çıkışlarında bile sıkışmaların yaşandığı görülmüş, Ayrıca statta seyirci ve sporcu güvenliğini sağlayabilecek fiziki yeterlilik bulunmadığı, Mevcut bina ve tüm eklentilerin zamanın şartların uygun olarak hizmet verebilecek nitelik taşımadığı, mevcut koşullarda, seyirci yoğunluğu sportif müsabakalar için kullanımın uygun olmadığı değerlendirilmektedir. 

Bu arada Zonguldak Kömürspor Kulübü’nün talebine dün Spor İl Müdürlüğü cevap verdi.

Cevapta şöyle denildi:

“Cevapta 2015-2016 Futbol Sezonunda 3. ligi Müsabakalarında Karaelmas Kemal Köksal Stadında çim yüzeyi futbol oynamaya müsait olup, ancak açık tribündeki duvarların ve soyunma odalarının kulüp tarafından yapılabilmesi kaydıyla talebiniz uygun görülmüştür.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL