Genel Gündem Tüm Manşetler

PROGRAM BELİRLENDİ..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Müsabaka ve Deniz Eğlenceleri Programı düzenleneceği bildirildi. Ereğli Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında yapılacak tören ile deniz..

PROGRAM BELİRLENDİ..!

toren-ve-deniz-eglenceleri-yapilacak-6jxjz

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Müsabaka ve Deniz Eğlenceleri Programı düzenleneceği bildirildi.

Ereğli Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında yapılacak tören ile deniz eğlenceleri programının belli olduğu belirtildi.

TÖREN PROGRAMI
Açıklamaya göre, 1 Temmuz Çarşamba günü, Atatürk Anıtı önünde saat 09.00’da başlayacak törende;  Kaymakamlık, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Anıt’a konulacak.

Ardından saygı duruşunda bulunacak,  İstiklal Marşı söylendiği sırada Türk Bayrağı göndere çekilecek.
Saygı Duruşu sırasında ise limandaki gemiler sirenlerini çalacak.
Liman Başkanı Tuncay Çelebi tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak.
Törenin sona ermesi ile birlikte Deniz Şehitleri anısına Belediye Limanından Erdemir-III Römorkörü ile denize çelenk bırakılacak.

MÜSABAKA VE DENİZ EĞLENCELERİ
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında ‘müsabaka ve deniz eğlenceleri’ ise balıkçı barınağı içerisindeki Belediye İskelesi önünde, aynı gün saat 17.30’dan itibaren başlayacağı duyuruldu.

Halka açık alandaki etkinlikte, Ereğli Belediyesi KaradenizFolklor ekibi gösterilerinde;halat çekme, yüzme ve Kürek çekme yarışları yapılacak. Ardından yapılacak ödül töreni sonrası Yağlı Direk Bayrak Kapma Yarışı oynanacak.

Açıklamada, hava koşullarının elverişli olmaması halinde, müsabaka ve deniz eğlencelerinin ‘iptal edilmiş sayılacağı’ ifade edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL