Spor

YENİ MAHALLESPOR’A ŞOK

Karadeniz Ereğli 1. Amatör Kümede oynanan ve 2-2 eşitlikle son bulan Yeni Mahallespor – Neyren Gökçelerspor karşılaşması Zonguldak İl Tertip Komitesince 3-0 Neyren Gökçelerspor lehine tescillendi. Zonguldak İl Tertip Komitesi..

YENİ MAHALLESPOR’A ŞOK

son dakika yeni mahallespor

Karadeniz Ereğli 1. Amatör Kümede oynanan ve 2-2 eşitlikle son bulan Yeni Mahallespor – Neyren Gökçelerspor karşılaşması Zonguldak İl Tertip Komitesince 3-0 Neyren Gökçelerspor lehine tescillendi.

Zonguldak İl Tertip Komitesi Başkanı Kemal Demir gazetemize özel olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi.

‘Hafta sonu oynanan Yeni Mahallespor – Neyren Gökçelerspor maçında Yeni Mahallespor’un esame listesinde 5 adet 1985 doğumlu ve daha büyük oyuncu tespit edilmiştir. Neyren Gökçelerspor bu duruma yazılı olarak itiraz etmiştir. Bizde yapılan itirazı toplantıda değerlendirdik. Esame listesinden de anlaşıldığı üzere 5 adet yaşı büyük oyuncu oynatılmıştır. Kurallar bu tür durumlarda yaşı büyük oyuncu oynatan takım aleyhinde 3-0 hükmen sonuçlanır. Yani bu itiraz haklı bulunmuş ve Neyren Gökçelerspor sahadan 3-0 galip ayrılmış olarak tescillenmiştir.’

Tertip komitesinin aldığı bu kararın ardından Yeni Mahallespor’un puanı 6’dan 5’e indi. Neyren Gökçelerspor’un puanı ise 9’dan 11’e çıktı. Şayet ligde Eleşlerspor son iki maçtan 1 puan çıkarttığı takdirde Yeni Mahallespor ligden düşen takım olacak. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL