logo

YAZGELDİ ‘KELLE KOLTUKTA…’

S.S Kdz.Ereğli Nakliyat Kooperatifi yazılı bir açıklama yaparak; Kdz. Ereğlili kamyoncuları birlikteliğe çağırdı.. Kooperatif adına açıklama yapan Başkan Okhan Yazgeldi: “Ereğlili kamyoncumuzun kelle koltukta ekmek parası kazanmaya çalışırken, Erdemir yüküne komisyon ödemesine tahammül edemiyoruz.”, dedi.

Açıklama şöyle:

S.S. Kdz. Ereğli Nakliyat Kooperatifi bundan tam 50 yıl önce 27 Ocak 1970 tarihinde Kdz.Ereğli’de kuruldu. Ereğli, Alaplı, Akçakoca, Düzce, Hendek, Akyazı ve Adapazarı kamyoncuları tarafından konsorsiyum sağlanarak kurulan kooperatifimizin asıl amacı Ereğli Demir Çelik Fabrikaları A.Ş’nin yükünü çekmekti.
Bu yüzden de merkez üssü Ticaret Sicil gazetesinde Kdz.Ereğli olarak belirlendi. Kuruluşunda birçok Ereğlili büyüğümüzün olduğu Kooperatifimiz o günden bugüne taşımacılık sektöründe Kdz. Ereğli’nin hizmetindedir. Hizmetinde olmaya da devam edecektir. Kooperatifimiz ayrıca Kdz. Ereğli’de 1980 ve 1981 yıllarında vergi rekortmenliği başarısı göstermiştir.

Ereğli Demir Çelik Fabrikalarının 40 sene aralıksız nakliye hizmetini başarı ile gerçekleştiren Kooperatifimiz Erdemir’in yanında birçok kurumsal firmaya da hizmet vermektedir.

Son olarak Düzce – Akçakoca yolu üzerinde Deredibi Köyü, Dorukdağı mevkii Şifalı Su karşısında bulunan, OPET PETROLCÜLÜK ANONİM ŞİRKETİ’nin dağıtıcı bayisi olan SUNPET ile akaryakıt istasyonumuzu 26.11.2020 tarihinde açarak; başta Ereğlili kamyoncu kardeşlerimiz olmak üzere bu meslekten ekmek yiyen tüm kamyonculara bir yuva kazandırmanın sevinci ve heyecanı içerisindeyiz.

Geçmişinde başarı dolu olan Kooperatifimiz son yıllarda yanlış stratejiler sonucu ivme kaybetse de temelinde kamyoncunun alın teri olduğu için her seferinde dimdik ayakta kalmayı başarmıştır.

Fakat, gelinen konjonktürde özelleştirmenin de etkisiyle yıllarca komisyonsuz ve aracısız olarak çalışan kamyoncu esnafımız, kazandığına bir ortakçı çıkmasının şaşkınlığı ile direksiyon sallarken, bir yandan da böl-parçala-yönet stratejisinin kurbanı olmuştur.

Kdz.Ereğli’nin havasını soluyan her bireyin Ereğlili olduğu anlayışıyla çıktığımız bu yolda, S.S Kdz.Ereğli Nakliyat Kooperatifi kamyoncunun bir emniyet sibobudur.

Bu konuda yapılan bireysel çabaları takdir ediyoruz. Ama kitlesiz gücün güç olmadığında farkındayız. Tüm kamyoncu esnafımızı S.S Nakliyat Kooperatifi çatısı altında birlik olmaya yani kitle olmaya davet ediyoruz.
Çünkü haksızlıklara karşı mücadele etmenin tek yolunun bu olduğunu biliyoruz.
Ereğlili kamyoncumuzun kelle koltukta ekmek parası kazanmaya çalışırken, Erdemir yüküne komisyon ödemesine tahammül edemiyoruz.

Omsan adındaki nakliye firmasının bölgede tek bir aracı ve ofisi yokken Erdemir’den aldığı yükü 4’de 1 fiyatına kamyoncu kardeşimize dayatma çalışmasını kabul etmiyoruz!..

Erdemir yetkililerininde söylediği gibi eğer ‘Halkın Refahı‘ söz konusu ise nakliye konusunda tek yetkili de gerçek kamyoncu esnafının 50 yıllık temsilcisi S.S Kdz. Ereğli Nakliyat Kooperatifidir..

Yakın zamanda bu konuda geniş çaplı bir açıklama yapacağımız bildirir, saygılarımı sunarım…

 

S.S Nakliyat Kooperatifi
Yönetim Kurulu Başkanı
Okhan YAZGELDİ

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx