Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

YAPTI Kİ ! ANLATABİLİYOR..!

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 1 yıllık faaliyetlerini broşürle tanıttı. Halka ücretsiz olarak dağıtımına başlanan 20 sayfalık broşürde, fotoğraflarla Alaplı Belediyesi’nin 1 yıllık çalışmalarının özetine yer verildi. Alaplı Belediye Başkanı..

YAPTI Kİ ! ANLATABİLİYOR..!

6928_alapli

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 1 yıllık faaliyetlerini broşürle tanıttı. Halka ücretsiz olarak dağıtımına başlanan 20 sayfalık broşürde, fotoğraflarla Alaplı Belediyesi’nin 1 yıllık çalışmalarının özetine yer verildi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 1 yıllık faaliyetlerini broşürle tanıttı. Halka ücretsiz olarak dağıtımına başlanan 20 sayfalık broşürde, fotoğraflarla Alaplı Belediyesi’nin 1 yıllık çalışmalarının özetine yer verildi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, broşürün giriş sayfasında yer alan “1 yılın ardından” başlıklı yazısında,  3 Nisan 2014’de başladığı görevinin bir yılını değerlendirdi. Geçen bir yılda, aciliyet sırasını gözetmek suretiyle en nitelikli hizmetleri vatandaşlarla buluşturmanın gayreti içinde olduklarını belirten Başkan Nuri Tekin, “Halkımızdan gördüğümüz ilgi ve destek, onların beklentilerine cevap verebildiğimizin bir göstergesi oldu.”  dedi.

Başkan Nuri Tekin, vatandaşlara seslendiği yazısında şöyle dedi:

“Değerli Hemşehrilerim,

3 Nisan 2014’te başladığımız görevimizin birinci yılını doldurduk.  İçimizdeki hizmet etme arzusuyla, büyük bir azim ve heyecanla  başladığımız görevimizin ilk bir yılında, aciliyet sırasını gözetmek suretiyle en nitelikli hizmetleri sizlerle buluşturmanın gayreti içinde olduk. Bu bir yıl içerisinde yaptığımız hizmetlere sizlerden aldığımız geri bildirim, doğru yolda olduğumuzun, sizlerin beklentilerine cevap verebildiğimizin de bir göstergesi oldu bizim için.

Görevimizin ilk bir yılında, çalışma programımıza aldığımız hizmetleri, sizlerin taleplerini de göz önüne alarak belirlediğimiz öncelik sırasına göre yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. İlk bir yılda, çalışmalarımızın önemli bir kısmını bozuk yollar üzerine yoğunlaştırdık. 25-30 yıldan bu yana hiç belediye hizmetinin ulaşmadığı sokaklardaki yolları, yağmur suyu ve kanalizasyon altyapı kanalları ve kaldırımlarıyla birlikte, dar olan noktalarını da genişletmek suretiyle adeta yeniden yaptık. Yol, kaldırım ve diğer altyapı çalışmalarının yanı sıra, sosyal alanlar ve çevre düzenleme çalışmalarını ihmal etmemeye büyük özen gösterdik. İlçemizin vitrini konumundaki, Merkez Camii çevresi ve şadırvanın bulunduğu Cumhuriyet Meydanı’nı, oturma alanları, yeşil alanları, sert zemini ve aydınlatmasıyla birlikte yeniden düzenleyerek, kent merkezine yakışır hale getirdik. Erdemyuva-Taşbaşı deniz dolgu alanında,  sağlıklı yaşam araç ve gereçleri, yeşil alanlarıyla birlikte yaklaşık 1 km. uzunluğunda yürüyüş ve araç yolu yaptık. Atatürk Anıtı’nın bulunduğu alanı Park zeminine kodlayarak yeniden düzenledik ve Anıt’ı da yeniledik. Yol güzergahları üzerindeki çalı çırpıya karışmış, mezbeleliği andıran alanları temizleyerek,  boşa çıkan bu alanların bazı noktalarını kaldırım olarak değerlendirdik, şev şeklindeki alanları da ağaçlandırdık. Bunun yanında, orman içi alanlarda da geniş kapsamlı temizlik çalışması yaptık. Bu alanları da, önümüzdeki yaz ayında, oturma, dinlenme ve piknik yerleri olarak değerlendireceğiz. Belediyemiz araç filosuna, ikisi kazıyıcı ve yükleyici iş makinesi, biri vakumlu çöp temizleme aracı, biri de kamyonet olmak üzere 4 adet araç kazandırdık. Rutin hizmetlerimizi ise hiç aksatmadan yerine getirdik.

Aldığımız siyasi terbiyenin de gerektirdiği şekilde, çalışanlarımızın emeğine büyük bir saygı duyduk. Çalışanlarımızın maaşını hiç aksatmadığımız gibi, taşeron işçilerimizin önceki dönemden kalan üç aylık birikmiş maaşlarını da ödedik.

Dönemimizin ilk bir yılında, büyük bir sel felaketiyle de karşılaştık. Aldığımız tüm önlemlere rağmen, altyapımızda ve şantiyelerimizde hasarlar meydana gelirken, yaptığımız çalışmalarla bu süreci de en az zararla atlatmasını bildik. Kar yağışının yoğun olduğu olumsuz hava şartlarına karşı önceden aldığımız önlemler sayesinde, kara kışa teslim olmadık.

Değerli Hemşehrilerim, özetle; bir yıl süresince, kaynaklarımızı en verimli, imkanlarımızı da en etkin şekilde kullanarak, en iyi hizmeti vermenin gayreti içinde olduk. Bu çalışmalarımız bundan sonra da artarak devam edecek ve her geçen yıl ilçemizin çehresi biraz daha değişecektir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, sizlerin taleplerini de dikkate almak suretiyle büyük projeler üzerine kurulu hizmet anlayışımıza devam edeceğiz. Gelecek seçimleri değil, gelecek nesillerini düşündüğümüz daha güzel Alaplı’yı hep birlikte inşa edeceğiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL