Genel Gündem Tüm Manşetler

YAPILANDIRMA UYARISI

S.S Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel yazılı bir açıklama yaparak takipte borcu olan üyelerini bilgilendirdi.   Tezel, taksitlendirme yaparak da borç ödemesi yapılabileceğine..

YAPILANDIRMA UYARISI
onder_20130421153120513421894

S.S Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel yazılı bir açıklama yaparak takipte borcu olan üyelerini bilgilendirdi.

 

Tezel, taksitlendirme yaparak da borç ödemesi yapılabileceğine dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı:

 

Takipteki borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 24 Eylül 2014 tarihi itibari ile Merkez Birliğimizce uygulamaya konan bu düzenlemeye göre:

 

Kredi borcu 30 Nisan 2014 tarihinden önce kooperatif takibine intikal eden ortakların 31 Ekim 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar kooperatife başvurmaları halinde ;

 

1- Borç tutarı defaten ödenmek üzere istendiği takdirde faizsiz tahsil edilecektir.

 

2- Borcun 6 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde, asıl alacak taahhüt tarihinden itibaren %6 faiz oranı üzerinden 6 aylık basit hesaplanacak ve asıl alacak tutarı ile hesaplanan faiz tutarı toplamı 6 eşit taksitte tahsil edilecektir.

 

3- Borcun 12 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde, asıl alacak taahhüt tarihinden itibaren %12 faiz oranı üzerinden 12 aylık basit hesaplanacak ve asıl alacak tutarı ile hesaplanan faiz tutarı toplamı 12 eşit taksitte tahsil edilecektir.

 

4- Borcun 18 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde, asıl alacak taahhüt tarihinden itibaren %18 faiz oranı üzerinden 18 aylık basit hesaplanacak ve asıl alacak tutarı ile hesaplanan faiz tutarı toplamı 18 eşit taksitte tahsil edilecektir.

 

Kredi borcu 01 Mayıs 2014 -24 Eylül 2014 (bu tarih hariç) tarihleri arasında kooperatif takibine intikal eden ortaklar ise yapılandırmanın defaten ödemeye ilişkin 1.inci maddesindeki düzenlemeden faydalanabilecek olup, talep edenlerin takibe ,intikal  eden asıl alacak tutarını başvuru süresince defaten ödemeleri durumunda kendilerinden herhangi bir gecikme faizi tahsil edilmeyecektir.

 

Taksitlendirme yapılan alacaklar iki taksit üst üste ödenmediği takdirde yapılandırma işlemi iptal edilecek ve borcun tahsiline yapılandırma kapsamı dışında, geçerli uygulama dahilinde devam edecektir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL