Verilen kararın arkasındayız…

İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı olarak Genel Merkezimizin almış olduğu kararın arkasında durduğumuzu bildirmekteyiz…

Verilen kararın arkasındayız…

İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı yaptığı yazılı açıklama ile Genel Merkezin aldığı kararın arkasında olduklarını açıkladı.

Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Gökhan Mustafa Demirtaş ile ilgili basında yer alan tartışmalara İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yasemin Erdoğan yazılı bir açıklama yaparak cevap verdi.

İlçe Başkanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Genel Merkezin aldığı kararın arkasında olduklarını belirtti.

AK Parti’den istifa eden ve İYİ Parti’den Gülüç Belediye Başkan Adayı olan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ile ilgili kamuoyunda yapılan eleştiriler ile ilgili İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’ndan yazılı açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada Demirtaş’a yönelik iddialara ilişkin yargılama sürecinin devam ettiği, ortada kesinleşmiş bir mahkeme kararının olmadığının altı çizildi. İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İYİ Parti Genel Merkezi tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde İYİ Parti Gülüç Belediye Başkan adayı olarak Sn. Gökhan Mustafa Demirtaş’ın isminin açıklanmasının ardından basında yer alan bir kısım partimizi yıpratmaya yönelik demeçler Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığımız tarafından takip edilmektedir. İYİ Parti Gülüç Belediye Başkanı adayı Sn. Gökhan Mustafa Demirtaş’a yönelik iddialara ilişkin yargılama süreci devam etmekte olup ortada kesinleşmiş bir mahkeme kararı bulunmamaktadır. Anayasanın 38/4. maddesi masumiyet karinesi hükmünü düzenlemektedir. Bu kural ayrıca bir evrensel hukuk ilkesidir. İYI Parti, Anayasa kurallarını ve evrensel hukuk ilkelerini daima gözetleyen, hukukun üstünlüğüne inanan demokratik bir partidir. Genel Merkezimiz bu kapsamda değerlendirmelerini yapıp Sn. Gökhan Mustafa Demirtaş’ı Gülüç Belediye Başkan adayı olarak uygun görmüştür. İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı olarak Genel Merkezimizin almış olduğu kararın arkasında durduğumuzu bildirmekteyiz. Ayrıca basında yer alan Genel Merkezin kararına aykırı bir kısım demeçlerin partimizin zarar görmesine yol açacak olması sebebiyle işbu açıklamaları talihsiz olarak karşıladığımızı kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL