Genel Gündem Tüm Manşetler

VATANDAŞLAR GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine eğim amaçlı gelen TCG İskenderun Gemisi Filotilla Komodoru öğrencileri, askeri sloganlarla yürüyüş yaptı. Öğrencileri izleyen bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. TCG İskenderun Gemisi’nin 20’si yabancı misafir, 6’sı..

VATANDAŞLAR GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Basliksiz_2_jpg11_09_2015_14_19_38881446

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine eğim amaçlı gelen TCG İskenderun Gemisi Filotilla Komodoru öğrencileri, askeri sloganlarla yürüyüş yaptı. Öğrencileri izleyen bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

TCG İskenderun Gemisi’nin 20’si yabancı misafir, 6’sı da bayan toplam 313 askeri öğrenci, ilçeye gelerek Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’na konuşlandı. Atatürk Anıtı önünde tören düzenleyen Filotilla Komodoru komutanları ve öğrencileri, burada saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı söyledi. TCG İskenderun Gemisi Filotilla Komodoru Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ayhan Gedik, Anıt’a çelenk bıraktı. Askeri öğrenciler sona eren törenin ardından yürüyüşe geçti. Anıt önünde hareket eden öğrenciler, askeri bando eşliğinde Devrim bulvarı boyunca yürüdü. ‘Tören yürüyüş kararı’ ile yol alan denizciler, söyledikleri ‘Her Türk asker doğar’, ‘Türk öğün, çalış, güven’ ve ‘Vatan sana canım feda’ askeri sloganlar ile caddeyi adeta inletti.

ASKERLERİ GÖREN ANNE GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Bazı vatandaşlar askeri öğrencileri alkışlarken bazıları ise olanları cep telefonları ile görüntüledi. İçlerinden bazıları da, gözyaşlarına hakim olamadı. Ağlayanlardan 2’si kız 3 çocuk annesi Havva Turpçu, duygulandığını söyledi. Tek erkek evladının da asker olacağını ifade eden Turpçu, “Duygusal oluyor insan. Çok mutluyum. Çocuklarım var, henüz küçükler. Bir oğlum var, büyüyünce O’nun da asker olmasını istiyorum, O da asker olacak inşallah. Her gün şehit haberleri alıyoruz. Onun için üzgün ve duygusal oluyoruz.” dedi.

Geminin 14 Eylül Pazartesi’ye kadar ilçede kalacağı belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL