logo

UZUN BİR ARADAN SONRA CUMA NAMAZI…

Zonguldak’ın Ereğli ve Alaplı ilçelerinde uzun süre sonra ilk Cuma namazı stadyumlarda ve Kaymakamlıklar tarafından belirlenen alanlarda kılındı.

Ereğli Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Müftülüğü ve Belediyemizin aldığı tedbirlerle şehir merkezinde belirlenen 11 noktada halkımız cuma namazını eda etti.

ALAPLIDA 74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI OTOPARKTA KILINDI

Alaplı İlçesinde Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından ilk cuma namazı, Çağalayan Cami önü Otopark alanında kılındı. Cuma namazı öncesi Alaplı Belediyesi ekipleri maske dağıtarak namaza gelen vatandaşların ateşlerini ölçtü.

Koronavirüsle mücadele önlemleri nedeniyle yaklaşık 2,5 aydır cuma namazlarının cemaatle kılınmadığı Alaplı’da ilk Cuma namazı Alaplı Çağlayan Cami önündeki Otopark alanında kılındı.

Günler öncesinde Cuma namazını kılınacağı otopark alanında hazırlıklara başlayan Alaplı Belediyesi, cuma namazının hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun kılınabilmesi için 1,5 metrelik mesafenin ayarlanması amacıyla işaretleme çalışması yaptı. Alanın temizliğini namazın kılınacağı son saatlere kadar sürdüren ekipler, namaza gelen vatandaşlara maske dağıtarak ateşlerini ölçtü.  

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’de Cuma namazını otopark alanında cemaatle birlikte kıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Gaziantep escort sms onay Betboo yeni giriş