Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

UYSAL SERT KONUŞTU

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Ankara ziyareti sırasında vekaletini bıraktığı AK Parti’li Belediye Meclis üyesi Fevzi Ekşi’nin, Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek’i görevden alma girişimini Ankara dönüşü bir basın açıklaması ile yorumlayan..

UYSAL SERT KONUŞTU

6122805

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Ankara ziyareti sırasında vekaletini bıraktığı AK Parti’li Belediye Meclis üyesi Fevzi Ekşi’nin, Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek’i görevden alma girişimini Ankara dönüşü bir basın açıklaması ile yorumlayan Başkan Uysal, sert konuştu.

 

“Fevzi Ekşi, Ereğli halkına ihanet etmiştir”, diyen Uysal, “Bu komplo’nun içinde bulunanlar cezasını çekecektir”, dedi.

Uysal konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

 

“BU OLAY’IN NE AHLAKLA, NE KİŞİLİKLE ALAKASI YOKTUR”

 

“Ben ve arkadaşlarım sizlerinde bildiği gibi düzenli olarak, Ankara’ya Genel Merkezimize gidiyoruz. Bugün yaptığımız da bu rutin gezilerden birisiydi. Biz projelerimizi Ereğli’ye yapacaklarımızı önce Sayın Milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan ve genel merkezimizle paylaşarak ortak bir fikir birliğine varıyoruz. 

Bugün Ankara’ya gidiş amacımızda buydu. Bildiğiniz gibi şehir dışına çıktığım zamanlarda  belediye meclis üyesi arkadaşlarıma sırasıyla belediye başkanlığı görevimi vekaleten bırakıyorum.  Bugünde bir arkadaşımıza bu görevi bıraktık. Fakat bugün olanların ne mantıkla, ne akılla, ne ahlakla, ne kişilikle, ne AK Parti’nin vizyonuyla, misyonuyla hiçbir alakası olmayan bir durumla karşı karşıya geldik.

  

“İHANETLE KARŞILAŞTIK!..”

 

Gördüğünüz gibi bizler biriz, birler tek yüreğiz. Arkadaşlarımla birlikte Ereğli’ye hizmet etmek için koşarken, bugün bir ihanetle karşı karşıya kaldık. Bu yola giden, yolda koşmak isteyen bizlere ihanet etmektir. Bu çelme takmaktır. Bu cana kıymaktır.  Bu ahlaksızlıktır. Buna başka tabir bulamıyorum.  Bugün yapılanlar sadece ve sadece sahsıma karşı değil, Ereğli halkına karşı yapılmıştır. Bu hizmet yarışında arkadaşlarımızla birlikte koşarken, hizmet için canla başla mücadele ederken;  bu anlamsız ve ahlaksızlıktan başka bir şey olmayan durum doğmuştur. 

 

” HİÇBİR GÜÇ BİZİ YOLUMUZDAN ALIKOYAMAZ!..” 

 

Biliyorsunuz ki, AK Parti hizmetleri ile ön plandadır. AK Parti belediyeciliği her zaman hizmet belediyeciliğidir. AK Parti bir çınardır. AK Parti yeni Türkiye’nin yol haritasıdır. Bizlerde Kdz. Ereğli Belediyesi yöneticileri olarak bunun sancaktarıyız. Bizler hizmet için varız. Arkadaşlarımızla bir bütünüz. Ereğli halkıyla bir bütünüz. Bizi yolumuzdan hiçbir güç, hiçbir ahlaksız davranış alıkoyamaz. Ereğli halkına hizmet etmemizi engelleyemez.

Bu komployu yapanların yanlarına kalmayacaktır. Bunu herkes buradan bilsin. Bunun içinde olan, bunu tezgahlayanlar, bunu düşünenler, AK Parti’nin önünü kesmek isteyenler, 40 yıl sonra Ereğli Belediyesinin AK Parti’ye kazandırılması için canla başla mücadele edenlere yapılan bu saygısızlığı asla affetmeyeceğiz.

 

CÖBEK GÖREVDEN ALINMADI

 

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Uysal, İbrahim Cöbek’in görevden alınma girişimi ile ilgili bir yazı çıkmadığını da belirtti, İbrahim Cöbek’in başkan yardımcılığı görevine devam ettiğini, Fevzi Ekşi için ise hazırlanacak raporun Ak Parti Genel Merkezine verileceğini söyledi.

 

ERCAN CANDAN İLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ

 

Ereğli’ye hizmet etmek için göreve geldiklerini hatırlatan Uysal, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan ile yola çıktığını ve onunla yola devam edeceğini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Biz göreve çıktığımızda bu hizmetler için varız, kardeşiz dedik. Diğer meclis üyesi arkadaşlarımızın Fevzi Ekşi’nin yanında olacaklarını sanmıyorum, biz bir bütünüz, biz Ereğli için varız. İnsanlar arasında olaylar olabilir ama bunların çözüm yeri vekaleten bırakılan bir yer değildir. Bu makam hesaplaşma makamı değildir. Şunu herkes bilsin hiç kimse sağa sola kıvırmasın Ercan Candan ile ben yola çıktım, Ercan Candan ile yola devam edeceğim, ben onu bunu bilmem. Benim haberim olmadan sinek bile uçmaz”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL