Genel Gündem Tüm Manşetler

UYSAL, HANİ ÇALIŞMIYORDU..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Belediyesince yapımı bitirilen, süren ve ihale aşamasında olan birden çok proje, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından anlatıldı. Uysal, Gülüç Beldesi’ndeki Büyük Anadolu Ereğli Otel’de’de geniş katılımlı düzenlenen..

UYSAL, HANİ ÇALIŞMIYORDU..!

30112-3135644794

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Belediyesince yapımı bitirilen, süren ve ihale aşamasında olan birden çok proje, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından anlatıldı.

Uysal, Gülüç Beldesi’ndeki Büyük Anadolu Ereğli Otel’de’de geniş katılımlı düzenlenen toplantıda  proje tanıtımı öncesi konuşmasında, ülkede yaşanan terör olaylarına bir kez daha tepkisini ortaya koyarken, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Ankara’daki patlamaları anımsatarak, “her türlü terör, kim tarafından gelirse gelsin, nasıl ve nereye hizmet ederse etsin lanetledik” diyen Uysal, konuşma aralarında Mustafa Kemal Atatürk ve Yunus Emre’den deyişler aktardı.

İlçedeki çalışmalarını daima geleceği düşünerek sürdürdüklerini belirten Uysal,  “biz bu şehrin kötü bir kiracısı mı olacağız yoksa iyi bir ev sahibi mi olacağız? Biz. Her zaman iyi bir ev sahibi olacağız. Çünkü bu şehri torunlarımıza emanet aldık, gelecek nesillere emanet ettik” dedi. 

Geniş katılımla gerçekleşen toplantıda, lansmanı ilk kez yapılan ‘Çocuk Dünyası Projesi’ yanı sıra aralarında Kent Meydanı, üniversite kampüs alanı, Belen Mahallesi’ndeki belediye şantiye alanı, İtfaiye hizmet binaları ve Belen Sanayi Gurubu çalışmalarının bulunduğu projeler, hazırlanan dev ekranda katılımcılara gösterildi.

Tanıtım filmlerini sahnede izleyen ve gösterim sonrası projeler hakkında bilgiler veren Uysal, projelerin uygulanacağı alanlar hakkında detaylar anlattı. Belediye çalışmalarını geleceği düşünerek planladıklarını öne süren Uysal, proje tanıtımına ilk olarak Çetin Apatay Bulvarı ile başladı.

Uysal, ekrana yansıtılan sinevizyon eşliğindeki sunuşunu şöyle sürdürdü:

ÇETİN APATAY BULVARI PROJESİ

“Göztepe Köprüsü’nden köprülü kavşağa kadar yaklaşık bir kilometrelik bir projedir. Proje tamamlandığında, araç yolu 8 şerit olacak. Bunun 3 şeridi geliş ve gidiş olacak, aradaki refüjü kaldıracağız. 4’’ncü şeritlerde ise yatay parklar olacak. Bu projenin ihalesinin her türlü hazırlığı vardır. Aralık ayında ihalesine çıkacağız, Mart ayından sonra sökümler başlayacak, Haziran’ın 15’inden sora gerçekleşecek bir projedir”

TİCARİ BÜRO’YU ‘DOMBRA’ İLE ANLATTI!

“Burada ticari büromuz, belediye binamızın eski yeridir. Seçtiğimiz konsepte şehrimizin bir kimliği olsun istedik. Bu bina, fetih çınarlarının ‘grif’ bir görüntüsüdür. İnanın insanlar buraya gelip fotoğraf çektirecekler”

SPOR PARKI PROJESİ  

“Gençlerimizi unutmadık çünkü gençler yarınlarımız. Madem bu cümleleri sıkça kullanıyoruz. Bu proje, gençlerimize hayırlı uğurlu olsun, önümüzdeki yaza hazır olacak”

ÇOCUK DÜNYASI PROJESİ

“Bir belediye başkanı, ne tür hizmet yaparsa yapsın, hangi hizmetleri şehrine kazandırırsa kazandırsın, önce ‘çocuk’ diyecek. Bu projemiz ile çocuklarımızı unutmadık. Projeyi, Kışla Potbaşı’nda ki sanayi alanında uygulayacağız. Sanayimizi Belen’e taşıyoruz. Buradaki kötü görüntüleri kaldırıyoruz”

BEÜ KAMPÜS ALANI

“‘Her şeyimiz’ dediğimiz, belki de en büyük uğraşımız, ‘davamız’ dediğimiz; hani doğruyu yapanın Allah her zaman yardımcısıdır, düsturunu bir istikamet tabelası gibi taşıyanların ve buna iliklerine kadar inananların davasıydı. İnandığımız bu davada, Bülent Ecevit Üniversitesi, şehrimizin kalbi olacak. Şehrimiz kazanırsa biz kazanırız. Bu projemiz de, Ereğli’mize hayırlı olsun.
Başta ticaret odamız, bu projeye sahiplendi. Bundan sonra belki de, bu tip her projemize, ekonomik açıdan bir sivil toplum kuruluşu sahiplenirse teşekkür edeceğiz”

KENT MEYDANI PROJESİ

“Yaklaşık 13 bin metre karelik bir alan olacak. 750 araçlık iki katlı otoparkımız ve 14 adet işyeri olacak. Bu projemize de en kısa zamanda, ‘trampa’ işlemi bitikten sonra başlayacağız. Yakında, tapu teslim işlemi bittikten sonra çalışmalarımız başlayacak. Biz, fikir sancısını doğum sancısından daha şiddetli yaşayan ve yeniden dirilişi, daha parlak bir geleceği hesabını yapıyor, her gün çalışıyoruz”

ÇATUROĞLU: SABIRSIZLANIYORUM

Toplantıya katılan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu da, kürsüde yaptığı konuşmada, anlatılan projelerin her birinin diğerinden güzel olduğunu ileri sürerek “hepsi birbirinden güzel projeler, hepsinin altına imzamızı atarız. Belki, bir kısmının üzerinde biraz deha çalışılabilir ama sayın başkanımıza diyoruz ki sabırsızlanıyoruz. Bir an evvel elini çabuk tut, bu işlere başlayıp temelleri atalım. Bu eserlerin yükseldiğini, Ereğli insanına hizmet ettiğini hep beraber görelim” dedi.

KATILIM YÜKSEKTİ

Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç’ın, Uysal’a plaket takdim ettiği toplantıyı, Eski  AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu,  bazı AK partili belediye başkanları, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, partinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Türk Metal Sendikası Şube Yönetim Kurulu, çok sayıda oda ve dernek sivil toplum kurulu başkanı, yöneticileri, muhtarlar, belediye daire müdürleri ile yaklaşık 800 kişi izledi.

Sunumun ardından davetlilere yemek ikramında bulunuldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL