Genel Gündem Tüm Manşetler

UYSAL DOBRA DOBRAYDI

Karadeniz Ereğli Belediyesi Meclis Toplantısı Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya AK Parti’nin 7 meclis üyesi de katılırken, Başkan Hüseyin Uysal, “Her zaman ortak akılla, el ele, omuz omuza bu şehrin..

UYSAL DOBRA DOBRAYDI

DSC_0211

Karadeniz Ereğli Belediyesi Meclis Toplantısı Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya AK Parti’nin 7 meclis üyesi de katılırken, Başkan Hüseyin Uysal, “Her zaman ortak akılla, el ele, omuz omuza bu şehrin geleceğini planlayacağız.” dedi.

 

Karadeniz Ereğli Belediye Meclis Toplantısında gündeme gelen 24 maddeden 19’u görüşüldü. Gündem öncesi 4 üniversitesi bulunan Düren kenti izlenimlerini anlatan Başkan Uysal, artık ülkelerin değil, ilçelerin yarıştığını belirterek, Ereğli’yi marka şehirlerarasına sokmak için el ele, omuz omuza ve ortak akılla çalışacaklarını ve gelecek nesile, planlanmış, sorunları çözülmüş bir şehir bırakmayı planladıklarını söyledi.

 

Ereğli’nin sorumluluğunu taşıdıklarını vurgulayan Başkan Uysal, bu işi omuzlayacak olan çalışma ekibinin canla başla çalıştığının bilinmesini istedi. Uysal, CHP’li Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Özkan Özyağcı’nın, ‘Borçsuz belediye diyorsunuz. Bu Halil Posbıyık’ın eseridir. Posbıyık bu şehrin festivallerle adını duyurup Türkiye birinciliği almıştır’ sözü üzerine, “Belli. O yüzden mi bu halktan para toplayıp yıllık 1,5 milyon lira festivallere para harcadınız’ sözü ise salonda bulunan AK partililerce alkış aldı.

 

Özkan Özyağcı’nın ‘Belediye meclis üyelerine belediye kapılarını kapattığınız doğru mu?’ sözü üzerine Başkan Uysal, “Bu makam Hüseyin Uysal’ın değil Ereğli halkının makamıdır. Kapıları hiç kimseye kapalı değildir. Ben makama kimse giremez demedim.

 

Sadece bu arkadaşlarımız bu makama gelecek ve biz sorunları burada oturup konuşarak çözeceğiz’ dedim. Bizim CHP’li olsun AK Partili olsun bu kapıyla gelen hiç kimse geri çevrilmemiştir. Burada bir yanlış anlama vardır.” dedi.

 

Mecliste gündeme gelen Halk Otobüslerinin Yeni Hastane Durağı tahsisi, hastaneye taksi durağı yerinin belirlenmesi gibi konuların yer aldığı 24 gündem maddeden 19’ü görüşüldü. Kalan maddeler ve komisyona havale eden konular yarın 10.00’da yapılacak meclis toplantısında görüşülecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL