Spor

ÜNLÜ’DEN ALAPLI BELEDİYESPOR YORUMU

Spor Servisi Köşe yazarlarımızdan Ali Ünü Alaplı Belediyespor’u siyaseten ele aldı. Yaşanabilecek olaylara değinen yazarımız takımın akıbeti hakkında ilginç yorumlarda bulundu. Köşe Yazarımız Ali Ünlü’nün makalesi şöyle; ALAPLI BELEDİYESPOR BU..

ÜNLÜ’DEN ALAPLI BELEDİYESPOR YORUMU

alaplı belediyespor ali ünlü

Spor Servisi Köşe yazarlarımızdan Ali Ünü Alaplı Belediyespor’u siyaseten ele aldı. Yaşanabilecek olaylara değinen yazarımız takımın akıbeti hakkında ilginç yorumlarda bulundu. Köşe Yazarımız Ali Ünlü’nün makalesi şöyle;

ALAPLI BELEDİYESPOR BU LİGİN ŞAMPİYONUDUR

Deplasmanlı Süper Amatör Küme 2013-2014 Yılının gerçek Şampiyonu Alaplı Belediye Spor Kulübüdür, resmi olmasa da gönüllerin şampiyonudur. Yaşanan sıkıntılar, maddi manevi kadro darlığı en iyi oyuncusunu devre arası kaybetmesi ( Aytaç Ön ) ve ilçenin takıma sahip çıkmaması Gökmen hocaya rahat çalışma ortamı sağlanamaması önemli faktörlerden birçoğu. Hem yöneticilik hem malzemecilik hem masörlük hem yardımcı antrenörlük yap birde bunun yanında alt yapı antrenörlüğü ve dört branşta bununla yetinmeyip birde itfaiye erliği yap yok daha neler. Teknik adamın yeri futbol sahasıdır, işi futbol takımıdır ve işi futbolcu yetiştirmektir. Tabi ki itfaiye görevi en kutsal meslektir zaten Gökmen hoca bunu severek yapıyor ama bana göre hocanın yeri futbol sahasıdır, böyle bir ortamda çalıştı hoca ve inanılmaz bir öykü çıkarttı. Dört yıldır istikrar ve başarı yakaladı. Alaplı’nın adını gururla duyurdu. Ereğli Belediye Spor ile iki müsabaka oynadı iki maçta sahada oyuna ve rakibine hükmetti. Bir maçı 90+4 te kendi kalesine yediği gol ile yenildi, diğer maçı iki sıfır gibi net bir skorla rakibini yendi. Hocanın inandığı gibi Alaplı halkı ve yönetimi inansalardı eğer ve Ümit Kaya engeli çıkmasaydı Alaplı Belediyespor Bal ligindeydi. Önümüzde yeni bir sezon var olacak, Belediye’ye yeni bir başkan geldi Nuri Tekin karşılaştığı büyük sorunlar yüzünden Futbol takımıyla ilgilenemedi ve tekrar belediyede aktif göreve gelen Fikret Aydın gelecek sezon için büyük artı olacaktır. Kulüp Başkanı Tarık Yazıcı iyi niyetiyle mücadelesine devam ediyor ama yalnız bırakıldı. Belediye ve kulüp yönetiminin uyum içerisinde olması gerekiyor, bunun içinde ortak çalışma ve ortak akıl gerekiyor. Tecrübesinden ve fikirlerinden faydalanacak kişi Fikret Aydın’dır. Alaplı Belediye Spor da kendi gelirleri varsa ve bu gelirlerle ayakta duruyorsa bu kaynakları yaratan kişidir. Futbolda ki bilgi ve birikiminden gocunmadan faydalanabilecek iyi bir duayendir. Belediye başkanı görevine gelir gelmez Fikret beye yetki vererek en doğru kararı vermiştir. Bunun semeresinde hantal bir yönetim tarzına sahip olan Alaplı Belediye’si birimleri şuan en aktif çalışan kısmi tarafı olmuştur. Belediye’cilik ve spor yöneticiliği denince Zonguldak’ta en aktif ve en donanımlı insandır. Alaplı Belediye Spor kongresinde demokratik hakkını kullanarak aday olup kürsüden birçok siyasetçiye ders verecek şekilde hitap edip Alaplı Belediye Sporun eksiklerini centilmence dile getirmiştir. Gerçeği kongrede gördüğü gibi durumu fark edip ( Bu eleştiri ne kadar doğru olduğunu yalnız bırakılan Tarık Yazıcı başkan da görmüştür), başkanlık adaylığından çekilmiştir.

 

Yerel seçimlerde rengini belli edip risk alarak Nuri Tekin’e destek vermiştir. Belki de ben biliyorum hiç oy vermeyecek kişiler sırf Fikret başkanı sevdikleri için Nuri Tekin’e başkanlık seçiminde oy vermişlerdir. Şimdi bazıları diyecek ki Ali Ünlü yağ çekiyor onlara buradan şunu şöyleyim; Fikret başkanı seçimden sonra hiç görmedim ve de kesinlikle seçim öncesinde arkasından tutup sallayan kişiler seçimleri kazandıkları zaman iki kişiliğe büründüler ama ben kesinlikle böyle bir şey yapıp bürünmedim öncesi ve sonrası hep aynı durdum. Eski belediye başkanı görevdeyken birçok kişi Fikret başkan ile konuşmaktan korkuyorlardı ve onunla en çok konuşan kişilerden bir tanesi de ben idim. Ben onun apoletleri yokken gereken saygıyı ve sevgiyi gösteriyordum şimdi değil. Fikret Aydın akıllı bir adamdır, kimin ne olup olmadığını iyi bilecek bir kişiliktedir. Beni ve Gökmen hocayı Alaplı Belediye Spor da göreve getiren kişidir. Onun futbol vizyonunun ne kadar geniş olduğunu ve lobisini Zonguldak bölgesinde her zaman güçlü olduğunu biliyoruz. Büyük hedeflere gitmek için bu lobiye ihtiyacımız var, bunlar için Alaplı Spor kamuoyunu birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Böl-Parçala taktiğini bırakalım gün birlik günüdür, bütün güçlü karakterleri birleştirip Alaplı Belediye Spor’u en yüksek yerlere çıkaralım. Bunun için önce Nuri Tekin başkanımın ve Fikret Aydın müdürümüze ihtiyacımız var. Kulüp başkanımız Tarık Yazıcı’nın da bu birlikteliğe ihtiyacı var. İnsanları ayrıştırarak değil birleştirerek bir bütün olalım, gördük play-offlar da lobimizin ne kadar zayıf olduğunu. Onun için Alaplı sevdalıları bir araya gelip hedef koymaları lazım, Gökmen hoca ve talebeleri bu hedefi koydu ya siz?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL