Genel Gündem Tüm Manşetler

TURPÇU’DAN ŞAKA GİBİ İDDİA..!

İktidar partisinin Zonguldak’ta bir milletvekili çıkartacağını öne süren CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Şerafettin Turpçu, bunun AK Parti adına başarı sayılacağını söyledi. Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, CHP Ereğli İlçe Örgütü parti binasında..

TURPÇU’DAN ŞAKA GİBİ İDDİA..!

turpcu-ak-parti-1-vekil-cikartirsa-46w9a

İktidar partisinin Zonguldak’ta bir milletvekili çıkartacağını öne süren CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Şerafettin Turpçu, bunun AK Parti adına başarı sayılacağını söyledi.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, CHP Ereğli İlçe Örgütü parti binasında basın toplantısı düzenleyen milletvekili adayları, vatandaşları, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 30 Mayıs tarihinde Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde vereceği mitinge davet etti.

ZONGULDAK MİTİNGİNDEN DAHA İYİ BİR MİTİNG OLACAK
Toplantıda konuşan CHP İL Başkanı Ertuğrul Koltuk, partisinin 7 Haziran’da kamu araştırmalarına göre birinci parti olacağını iddia etti. Koltuk, amaçlarının 5 milletvekili çıkartmak olduğunu bildirerek şöyle konuştu:
“12 Mayısta genel başkanımızı bir miting yaptı. Bu miting Zonguldak’ta şimdiye kadar en kalabalık mitinglerden biri oldu. Biz bu anlamda Ereğli’de bir miting planladık. Genel Başkanımızı bunu kabul etti. 30 Mayıs tarihiden Ereğli’de de bir miting yapacağız. Sizlerinde gayretiyle Zonguldak’tan daha iyi bir miting yapmayı istiyoruz. Bu anlamda miting sonuna kadar tüm teşkilatımızla burada olacağız. Biz bu anlamda herkesten destek istiyoruz. Bu anlamda biz bu mitingden alnımızdan akıyla çıkacağız. Kalan 12 günde gece gündüz demeden var gücümüzle çalışacağız.”

DİĞER İLÇELERDEN YOĞUN KATILIM BEKLENİYOR
CHP Zonguldak 1. sıra Milletvekili adayı Şerafettin Turpcu da, yapılan çalışmalar ve genel merkezin hazırladığı seçim propagandasıyla birlikte CHP’ye olan desteğin her gün büyüdüğünü söyledi. Turpcu, Kılıçdaroğlu’nun yoğun miting maratonuna rağmen Ereğli’yi önemsediğini belirterek şunları kaydetti:
“Çoğu ilde daha miting yapılmazken aynı gün hem İzmir hem Çankırı hemde Alaplı’da açılış ve Ereğli mitingi çok büyük fedakarlıktır. Bu anlamda Genel Merkez yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Genel Başkanımızın bu seçim kampanyasında yürüttüğü seçim propagandası ile gün gün büyüyoruz. Genel Başkanımızın taraftar kitlesi oluştu. Halkımızın geniş bir kitlesi bu mitinge katılacaktır. Ereğli miting sadece Ereğlilerin, Ereğli ilçe başkanımızın mitingi değildir aynı zamanda Harun Akın’ın, Şerafettin Turpcu’nun, Deniz Yavuzyılmaz, Ali İhsan Köktürk’ün de mitingidir. Aynı zamanda tüm ilçelerimizin mitingidir. O anlamda diğer ilçelerimizden de buraya ciddi bir destek gelecektir. 12 Mayıs’tan sonra 3. milletvekilini gördükten sonra 4. milletvekili çıkartmakla ilgili bir miting olacaktır.”

AK PARTİ, 1 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIRSA..!
Şerafettin Turpcu, düşüş yaşadığını belirttiği Ak Parti’nin telaş içinde olduğunu da ortaya atarak, şu ifadeleri kullandı:
“Geçmişte çok önde çıkan partilerin bir sonraki seçimde dibe çöktüğünü çok gördük. AKP’nin de korkusu budur. Biz çok önemdeyiz. İktidar partisinin 1 milletvekili çıkartması başarıdır. MHP’nin durumu ortada. Bizim her söylediğimiz hesapla kitapla konuşulmaktadır. Biz 12 Mayıs’ta 3 milletvekili kapısını araladık Ereğli mitingimizin amacı da 4. sıradaki milletvekilini alma mücadelesidir. Her ilçedeki, her köyde görülüyor ki partimiz birincidir. İktidarda bir boşluk var, muhalefete düşersek bir daha iktidar olamayız diyorlar. Maalesef AKP’nin telaşı da bu. Biz rahatız, partimizde önceki dönemlerde il başkanlığı yapmış, eski ilçe başkanlarımıza zaman bu zamandır diyorum. Parti ve ülke için fedakarlık için çalışma zamanı bu andır. 10 gün kaldı. Diğer arkadaşlarımızı sahada görmek istiyoruz. Ben 30 yıl bekledim ve bugün yine buradayım. Bu anlamda moral sıkıntımız yoktur ve eski yeni herkesi aramızda görmek istiyoruz.”

KAPI KAPI DOLAŞIYORUZ
CHP 2. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş ise konuşmasında, partisinde yürütülen çalışmaları anlattı, Zonguldak genelinde açık ara birinci parti olduklarını söyledi. Demirtaş, gidilen köylerin büyük bölümünde de evelere misafir olduklarını kaydederek şöyle konuştu:
“Köylerde şuanda yüzde 80 kapı kapı evler dolaşıldı. Kapılar çalındı selamlaşıldı ve adaylarımız tanıtıldı. Yine kent merkezinde şuanda yüzde 70 anlamında kapı kapı dolaşıldı. Şuanda CHP Zonguldak’ta seçimi en iyi götüren partidir. Genel Merkezimizin politikaları halka dokunan ve halkın yanında politikalardır. Bu politikalar da çok ses getirdi.
150 bin emeklimizin olduğu kentimizde genel başkanımızın ürettiği projeler çok büyük yankı buldu. Göç ve işsizlikle ilgili projelerle ilgili olarak proje sunan tek parti CHP’dir.
Genel Başkanımız Zonguldak’a çok büyük önem veriyor. Hiçbir Genel Başkanın yapmadığını yaparak 4. Ereğli’ye kez geliyor. Genel Başkanımız Alaplı’mıza ikinci kez gelecek. Demek ki, Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak’ın tamamına çok büyük önem veriyor.”

İLÇE SEÇİM KURULU’NA ÇAĞRIDA BULUNDU
Demirtaş konuşmasında, mitingin Devrim Bulvarı üzerinde eski Ereğli Belediyesi binası önünde yapılması yönündeki taleplerinin geri çevrildiğini ifade etti. Mitinglerin ‘demokrasi şöleni’ olduğunu dile getiren Demirtaş, konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü:
“Normal miting eski belediye binasının önüdür. Merkezden biraz uzak bir alanda miting yapmanın hiçbir alanı yoktur. Seçimler 4 yılda bir yapılıyor. Bu bir demokrasi şölenidir. Dolayısıyla mitinglerde halkımıza kendilerini en iyi anlatma yeridir. Siz bunu halktan biraz daha uzak bir yere taşırsanız bu anlamını yitirir. Biz bununla ilgili olarak ilçe seçim kurulumuza müracaat ettik. Daha önceki genel başkanlarımız Deniz Baykal, Bülent Ecevit, Tansu Çiller’in yaptığı gibi belediye binamızın önünü istedik bu reddedildik. Bize gösterilen alana baktığımızda tekrardan belediye önünü talep edeceğiz.
Bu özellikle bizim için çok önemli. Halkla buluşmak için çok önemli. Gösterilen gerekçelerden biri Belediyenin o saatte festivalle ilgili itfaiye aracı kortejinin yapılacak olması. Aynı saatte itfaiye araçlarının gezi yapması mümkün olmaz. Ayrıca trafikle ilgili sıkıntı ortaya koyuluyor. O miting o alanda yapıldığında alternatif güzergahlar var. Ana muhalefet partisinin lideri miting istiyor ama çeşitli sıkıntılar önümüze koyuluyor.  Ben ilçe seçim kurulundan bize yardımcı olmalarını istiyorum. Engeller önümüzden kalktığında demokrasi de ortaya koyulmuş olacak. Mitingin görkemli geçmesi için tüm teşkilatımız ter döküyorlar.”

YÜZBİNLERLE KOŞUYORUZ
CHP 3. Sıra Zonguldak Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz da, konuşmasında, yürütülen seçim çalışmalarını ‘maraton’ olarak nitelendirdi, gelinen sürecin ise koşunun ‘son yüz metresi’ olduğunu söyledi. Yavuzyılmaz, 4 milletvekili çıkartacaklarına inandığını belirterek, şunları kaydetti:
“Sadece hedefe odaklanarak koşacağız. Sandıklarımıza sahip çıkacağız, artık bu yolda yüz binlerle bu yolu koşuyoruz. Ben Ereğli’nin sokaklarına baktığımda artık tam zamanı. CHP bayraklarını evimizin penceresine ve balkonuna asalım ve 6 oku her yerde görelim. Ben aynı zamanda Ereğli’nin bir evladı olarak 3’ü zaten alıyoruz, Genel Başkanımız 4. milletvekili için buraya geliyor. Genel Başkan seviyesinde Ereğli’ye tek gelen CHP Genel Başkanımız olacaktır. Böyle bir partinin evladı olmaktan onur duyuyorum. Cumartesi şenliğimize bekliyorum. Hep birlikte yeri göğü inleteceğiz.”

Toplantıda konuşan CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal’da, işçiye, emekliye ve memura en çok önem veren partinin CHP olduğunu öne sürdü.

Toplantıya, CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Harun Akın, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, İl eski Başkanı Halil Furat ve Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL