Genel Gündem Tüm Manşetler

TURPÇU’DAN KOALİSYON YORUMU..!

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, AK Parti ile olası koalisyonu değerlendirdi. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Türkiye’nin normalleşmesi gerektiğini belirterek, “Türkiye’nin normalleşmesinin yolu da Cumhuriyet Halk Partili bir..

TURPÇU’DAN KOALİSYON YORUMU..!

kucuk-a8e7

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, AK Parti ile olası koalisyonu değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Türkiye’nin normalleşmesi gerektiğini belirterek, “Türkiye’nin normalleşmesinin yolu da Cumhuriyet Halk Partili bir koalisyondan geçiyor” dedi.

Ülkenin yüzde 60’ının bu hükümeti istemediğini ifade eden Turpcu, “Net bir şekilde bu ortada. Dolayısıyla Türkiye’nin normalleşmesinin yolu neyse bizim ona bakmamız lazım” dedi.

Turpcu, Pusula’ya yaptığı açıklamada unları söyledi:

“BU, EN ÇETİN SEÇİMLERDEN BİR TANESİ OLDU”

“Bu seçim, en çetin seçimlerden bir tanesi oldu. Bayağı bir eleştirilerimiz var onlarla ilgili, halkla eleştirilerimiz var. Tabii tabanımız da bunu bekliyor. Fakat Türkiye’nin içi ve dışı çok sıkıntılı… Sonuçta tabanımız bu işe oldukça mesafeli. Biz de izliyoruz, bunları da dikkate alarak görüyoruz. Bir hükümet kurulacaksa da, mutlak suretle bizim verdiğimiz seçim vaatlerinin çok önemli bölümünün bu hükümet protokolünde olması lazım. Yani belirgin ve ayırt edici bir şekilde, herkesin görebileceği bir şekilde. Kimse eski koalisyonlarla bunu karıştırmasın. 1991’deki DHP-SHP hükümeti gibi olacaksa böyle bir koalisyonu biz istemiyoruz tabii. Ortada bir görüşme yok. Sadece görüşme öncesi fikirler ortada. Ortaya ne çıkacak hep beraber izleyelim. Ne çıkacaksa biz onu anlatacağız. Tabanımız da kabul görür veya görmez, bunları anlatacağız. Türkiye’nin artık normalleşmesi lazım… Türkiye’nin normalleşmesinin yolu da Cumhuriyet Halk Partili bir koalisyondan geçiyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nde koalisyon HDP’yle olsun, AKP’nin, MHP’yle olsun veya azınlık hükümeti olsun Türkiye’yi normalleştirmez. Şu anda yüzde 60, bu hükümeti, bu iktidarı istemedi. Net bir şekilde bu ortada… Dolayısıyla Türkiye’nin normalleşmesinin yolu neyse, bizim ona bakmamız lazım.”

Share this with your friends

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL