Genel Gündem Magazin Tüm Manşetler

Tüm ülkede ve Avrupa’da ses getiriyor…

Festivalimiz tüm ülkede ve Avrupa’da ses getiriyor…Türkiye’nin ödüllü en büyük festivaliyiz…

Tüm ülkede ve Avrupa’da ses getiriyor…

Festivalimiz tüm ülkede ve Avrupa’da ses getiriyor…Türkiye’nin ödüllü en büyük festivaliyiz…

Başkan Posbıyık basın mensupları ile bir araya geldi…

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, tüm Türkiye’den binlerce vatandaşın katıldığı Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali programının resmi açılışını her sene olduğu gibi basın mensuplarıyla yaptığı kahvaltı ile açtı.

Kahvaltı sırasında açılış konuşmasını yapan, Başkan Posbıyık, tek tek festival programını açıkladı.

‘Festivalin sahibi sizlersiniz’, dediği basın mensuplarına seslenen Posbıyık; “Festivalimizden tüm Türkiye memnun. Sadece para vermediğimiz için bize muhalefet eden İhlas Haber Ajansı memnun değil.“, dedi.

4 gün sürecek olan festivali yaklaşık 100 gazeteci takip edecek..

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 22. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nde basın mensuplarıyla Halk Kafe’de kahvaltıda bir araya geldi, festival hakkında açıklamalarda bulundu.

Eşi Neriman Posbıyık, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

FESTİVALİ 4 GÜNE ÇIKARMAMIZ TUTTU

Her festivalimizde olduğu gibi festival açılışımızı basın mensuplarımızla birlikte yapıyoruz.  Festivali en iyi şekilde yansıtan, Türkiye ve Dünyaya duyuran basın emekçileri bizim için çok önemli. Açılışı basın emekçileriyle birlikte yapıyoruz.

Bu yıl ilk defa festivalimizi 4 güne çıkarttık. Bir deneme yaptık, folklor grupları getirdik. Şu anda Türkiye’den ve Avrupa’dan 475 folklor dansçısını ağırlıyoruz. Bu da sadece folklor grupları için 475 kişilik yatak ve yemek demek... Bu kolay bir organizasyon değil ama Ereğli Belediyesi’nde çalışan başkan yardımcısından temizlik işçisine kadar, belediye meclis üyelerimiz dahil bütün arkadaşlarım fedakarca çalışıyor. Hiçbir aksama olmaması için bütün gayretimizi gösteriyoruz.

Dün akşam deneme yaptık ve bunda başarılı olduk. Para vermedik diye bize düşman olan, karalama kampanyasında bulunan İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirleri hariç herkes memnun, takdirlerini ifade ediyor. Önümüzdeki yıl inşallah daha profesyonelce 4. Günü yapacağız.  Aklınıza gelmeyecekTürkiye ve dünya çapında grupları buraya getireceğiz. Dolayısıyla festivalimiz 4 güne doğru yayılacak.

ÜLKEDE VE AVRUPA’DA SES GETİRİYORUZ

Festivalimiz tüm ülkede ve Avrupa’da ses getiriyor. Türkiye’nin ödüllü en büyük festivaliyiz. İnanılmaz mesajlar geliyor. Vatandaşımız Avustralya’dan mesaj atmış;‘festivale geliyorum, sizinle selfie yapabilir miyiz’ diye  Azerbaycan’dan, Irak’tan mesajlar alıyoruz. Bu da festivalimizin rüştünü ispat ettiğini gösteriyor. Bugünden itibaren 3 gün çok yoğun program var. Programlara nasıl yetişeceğim ben de bilmiyorum. Her açılışa ve etkinliğe gidemeyeceğim için bana kırılanlar da olabilir ama mazur görsünler.

SBD ÖDÜLLERİ BOYACI’YA VE SAĞLIKÇILAR ADINA TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ’NE

Çok değerli sanatçılar festivalimizde sahne alacak. Ereğli’nin çok kalabalık olacağı zaten belli. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük sahnesini Ereğli’ye getirdik.  Görkemli, ses düzeni, en son teknolojiye göre hazırlanmış. Sevgi, Barış, Dostluk Ödülümüzü bu yıl Dünya Şampiyonu Milli Yüzücümüz Sümeyya Boyacı’ya vermekten büyük onur duyacağız. Aynı zamanda pandemi döneminde hayatlarını hastaları için veren doktorlarımıza, temizlik işçisinden hastanede çalışan ambulans şoförüne, teknisyenine, hasta bakıcısına varana kadar tüm sağlık çalışanlarımıza hitap etmek üzere Türk Tabipler Birliği’ne 2. ödülümüzü takdim etmekten büyük mutluluk duyacağız.

Plajda da çok güzel  etkinliklerimiz var. Pikniğimizi Çavdarlı Su Deposu üstü mevkiinde yapacağız. Uçurtma şenliğimizi de orada yapacağız. Misafirlerimize Erdemir Ofis yanındaki restoranda yemek ikramında bulunacağız. Yemekleri Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri yapıyor.

EREĞLİ FESTİVALİ HER KESİME HİTAP EDİYOR

Her kesime hitap eden bir Festival yapıyoruz. Benim hedefim hem aydın kesimi, hem de kırsal kesimi mutlu etmek. Aydın kesim de festivalde kendine uygun etkinlikler bulabiliyor, kırsal kesim de... Döneminde popülaritesi en yüksek sanatçıları getiriyoruz. Başarımızın temel noktası budur.

İnsanlar büyük bir ihtiyaç içinde Pandemi olayı ve Türkiye’deki ekonomik zorluklar nedeniyle insanların eğlenmeye, rahatlamaya ihtiyacı var. Festivalimiz şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.”

Başkan Posbıyık’ın konuşmasının ardından Moldova ve Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Dansları ekipleri gösteri yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL