Spor

TRİBÜN YAPIMI SÜRÜYOR

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde bulunan futbol sahasına  tribün  yapım çalışmaları sürüyor.Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çıkartılan ödenek ile 1500 seyirci kapasiteli olarak  düşünülen tribünlerin inşaatına başlandı. AK Parti Zonguldak Milletvekili  Özcan..

TRİBÜN YAPIMI SÜRÜYOR

Devrekte__tribun_yapimi_suruyor-tribun

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde bulunan futbol sahasına  tribün  yapım çalışmaları sürüyor.Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çıkartılan ödenek ile 1500 seyirci kapasiteli olarak  düşünülen tribünlerin inşaatına başlandı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili  Özcan Ulupınar, konu ile ilgili  yaptığı yazılı basın açıklamasında  şu bilgileri verdi:”
“Devrekli sporseverlerin yoğun istekleri, Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün girişimleri ile başlatmış olduğumuz çalışmaların meyvelerini almaya başladık. Bizler ihtiyaçlar doğrultusunda Bakanlıklarımızın kapıları çalmaktayız. Bu çalışmalardan bir tanesi de Devrek ilçemizde Devrek Şehir Stadında yapılması planlanan tribünlerdir. Devrek Şehir Stadına 1500 kişi kapasiteli tribün yapımının ihalesi yapılmış ve inşaat hızlı bir şekilde devam etmektedir. Yüklenici firma çalışmalarına hızlı bir şekilde sürdürmektedir.  Yakın bir zamanda tribünün inşaat çalışmaları bitirilerek, Devrek halkının hizmetine sunacağız.  Devrek Şehir Stadı tribün inşaatı bitince atletizm başta olmak üzere sosyal ve kültürel alanlarda halkımızın hizmetine girecek.2013 yatırım programına alınan ve 4 Milyon TL maliyetinde olan tribün inşaatı 350 gün gibi bir sürede bitirilecektir. Devrek Şehir Stadı tribünler ve modern bir atletizm pisti ile yeni bir görünüme kavuşacaktır.  Stat ta 4’ü 35 metrekare 4’ü de 65 metrekare olmak üzere 8 adet soyunma odaları, Vip salonu, Basın tribünü ve protokol tribünü, ses ve kamera sistemleri ile donatılarak muhteşem bir ambiyans yaratılacak ve 1500 kişi kapasiteli tribünün üstü kapalı şekilde sporseverlerin hizmetine sunulacaktır. Yüklenici firmanın çalışmaları sonucunda inşaat hızlı bir şekilde devam etmektedir Bu tesislerimizin bütün sporseverlere ve tüm Zonguldak halkına hayırlı olmasını diliyorum. “ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL