Spor

TFF’DEN 45 BİN TL YARDIM

BAL’da Zonguldak’ı bu sene Kdz.Ereğli Belediyespor ve Kozlu Belediyespor takımları temsil edecekTürkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve TASKK Başkanı Ali Düşmez; TFF’nin İstinye’deki binasında düzenlenen basın toplantısında amatör futbol..

TFF’DEN 45 BİN TL YARDIM

BAL_Takimlarina_45_bin_TL_yardim-Tff_resmi

BAL’da Zonguldak’ı bu sene Kdz.Ereğli Belediyespor ve Kozlu Belediyespor takımları temsil edecek

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve TASKK Başkanı Ali Düşmez; TFF’nin İstinye’deki binasında düzenlenen basın toplantısında amatör futbol ve 2014-2015 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de yapılacak uygulamalar hakkında çeşitli açıklamalar yaptı. TFF’nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada konu ile ilgili şu bilgilere yer verildi.
TFF Amatör İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan’ın da hazır bulunduğu toplantıda, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve ASKF Başkanı Ali Düşmez, şunları ifade etti:
”Türkiye Futbol Federasyonu olarak, son dönemlerde amatör futbola önemli katkılar yaptık. Liglere katılım ve tescil bedellerinde %40 indirim uygulayarak, amatör futbolun daha fazla kişiye ulaşmasını ve oynanmasını sağladık. Ligin sigortaları, katılım ve yol ücretleri için her kulübe 30 bin TL ile 45 bin TL arasında maddi katkı sağladık.”
”Profesyonel kulübü olmayan illerimizin profesyonel maç heyecanını yaşamasını istiyoruz. Bu nedenle liglerde BAL’da mücadele eden 32 şehrimizin takımlarına Türkiye Kupası heyecanını götürüyoruz. Böylelikle tüm amatörleri kucaklama hedefindeyiz. Türkiye Kupası’nda yer alacak olmak amatör futbol ve amatör takımlar için bir devrim niteliği taşıyor.”
”Türkiye’de amatör futbola taraftar ilgisi de son derece fazla. 15-20 bin seyircinin olduğu amatör maçlar da oynanabiliyor bazen. Önümüzdeki sezon BAL’dan Spor Toto 3. Lig’e çıkan sayısı 9’dan 11’e yükselecek. 78 ilden toplam 149 takımın olduğu ligde 11 grup olacak ve bu grubun liderleri bir üst lige geçiş yapacak. Özellikle ulaşım mesafelerini ve iklim şartlarını baz alarak, adaletli bir dağıtım yaptığımızı düşünüyorum. Lig; 14-15 Eylül’de başlayacak.
”Amatör futbolu daha da ileriye götürmek için son derece yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Bu konuya TFF Yönetim Kurulu da büyük destek veriyor. Bu vesileyle, emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL