Genel Spor

TFF DEVREK BELEDİYESPOR KARARINI VERDİ

  TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu kırmızı kart cezalı oyuncu Ali Koçaklı’yı resmi müsabakalarda oynatan Devrek Belediyespor, Antrenör Umut Kanbur ve Futbolcu Ali Koçaklı hakkındaki kararını açıkladı. Zonguldak Deplasmanlı Süper..

TFF DEVREK BELEDİYESPOR KARARINI VERDİ

SON-DAKİKA820300

 

TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu kırmızı kart cezalı oyuncu Ali Koçaklı’yı resmi müsabakalarda oynatan Devrek Belediyespor, Antrenör Umut Kanbur ve Futbolcu Ali Koçaklı hakkındaki kararını açıkladı.

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig takımlarından Devrek Belediyespor’un AFDK’da devam eden cezalı oyuncu oynatma süreci nihai karara şu şekilde bağlandı.

Alaplı Belediyespor, Çaycumaspor, ÇATES Işıkspor ve Devlet Hastanesispor’un itirazlarını değerlendiren Amatör Futbol Disiplin Kurulu bu dört maçında 3-0 hükmen Devrek Belediyespor aleyhinde sonuçlanmasına karar verdi. Yani Süper Amatör Lig takımı Devrek Belediyespor’un 12 puanının silinmesine hükmetti. Cezalı oyuncu Ali Koçaklı’ya ise her maç için 2’şer ceza veren kurul toplamda 8 maç ceza vermiş oldu. Ayrıca Antrenör Umut Kanbur’a ise her maç için 15 gün hak mahrumiyeti veren kurul Kanbur’u toplamda 2 ay hak mahrumiyeti cezasına çarptırmış oldu.

Alınan bu kararların ardından Devrek Belediyespor’un ligde 12 puanı silinerek 8 puana düşürüldü. Ayrıca Devrek Belediyespor’lu Oyuncu Ali Koçaklı ise 8 maç cezaya çarptırılırken, Antrenör Umut Kanbur ise 60 gün hak mahrumiyeti cezası almış oldu. Alaplı Belediyespor’un 2-1 sona eren maçı 3-0 ile tescillenirken, Çaycumaspor, ÇATES Işıkspor ve Devlet Hastanesispor kendi hanelerine 3 puan yazdırmış oldular.

Amatör Futbol Disiplin Kurulu’nun bu kararlarına göre ‘2’den fazla hak mahrumiyeti alan takım bir alt lige düşürülür’ kuralını uygulayıp uygulamayacağı ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Konu ile ilgili olarak spor otoriteleri ise şu görüşlere yer verdi. ‘Alınan kararlar doğru ama eksiktir. Bugün bu oyuncu Ali Koçaklı Gümelispor ve Baştarlaspor maçlarında da oynatılmıştır. Bu ligde en büyük zararı bu iki takım görmüştür. Amatör Futbol Disiplin Kurulu aldığı kararı eksik almıştır. 2 kereden fazla hükmen ceza alana takım ligden düşürülür. Bunun örneklerini daha önce gördük. Yine bu kurul değilmiydi o takımları ligden düşüren? Buradan Devrek Belediyespor’un demek ki bir yerlerden bir güç otoritesi kullandığı gündüz güneşi gibi aşikârdır. Kurul bu eksiğini bir an önce gidermelidir. Ancak burada bu dört takımın yeniden Devrek Belediyespor’un ligden düşürülmesi konusunu hatırlatması ve itirazını yapması gerekmektedir. Diğer takımlar adına kötü örnek teşkil edecektir. Kafasına esen nede olsa ligden düşme yok diyerek kaçak oyuncu oynatacaktır. Bu kararların eksik verilmesinin açıklamasını şu cümle ile izah edebiliriz. ‘Devrek Belediyespor’u kurtarma operasyonudur.’

İşte açıklanan karar:

 

http://www.tff.org.tr/default.aspx?pageID=470&ftxtID=19772

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL