Genel Gündem Tüm Manşetler

TETİKER TSO’YU ANLATTI

Birinci yıl genel değerlendirme toplantısı yapan Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker, Oda faaliyetlerine ilişkin açıklamalar yaptı. Tetiker, OSB’nin son durumu ve ERDEMİR ile olana..

TETİKER TSO’YU ANLATTI

0290401404tso

Birinci yıl genel değerlendirme toplantısı yapan Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker, Oda faaliyetlerine ilişkin açıklamalar yaptı. Tetiker, OSB’nin son durumu ve ERDEMİR ile olana ilişkiler başta olmak üzere Oda faaliyetleri konularında da kısa bilgiler verdi.
  
  OSB’DE BİR REHABİLİTASYON…
  Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, göreve geldikleri 2013 yılının Mayıs ayında mevcut organize sanayi bölgesindeki 56 parselin 47’sinin tahsis edilmiş olduğunu ve kendilerinin yönetime gelmeleri ile birlikte yatırımını gerçekleştirmeyen 11 parseli iptal ettiklerini söyledi.
  Tetiker; “Yeni 20 parselin daha tahsisini yaparak, 20 tesis ve 600 çalışanı olan Ereğli OSB bugün ise 56 parselde boş parsel bulunmayıp 23 tesis ve 733 çalışanı bulunmaktadır. OSB’de bir rehabilitasyon gerçekleştirildi. Mevcut organize sanayi bölgemizde yerimiz kalmamıştır. 2015 yılı itibariyle tahsislerimizi gerçekleştirdiğimiz firmalarda faaliyete başladıklarında toplamda 3000 – 3500 kişi istihdamı sağlanacağını düşünmekteyiz” dedi.
  
  “BÜYÜK YOL KAT ETTİK”
  Mevcut tersaneler bölgesindeki sorunların atlatılabilmesi için yoğun bir şekilde çalışıldığını ifade eden Tetiker; “Milletvekilimiz Sn Ercan Candan’ın büyük katkılarıyla mevcut bölgenin tahmil ve tahliye limanı olarak ilçe ve bölgenin kullanımına sunulması için çok büyük yol kat ettik. 28 Nisan günü tüm tersane sahipleri ile yaptığımız toplantıda çok önemli kararlar aldık” şeklinde konuştu. 
  
  ERDEMİR’LE DURUMLAR..!
  Daha önceki toplantılarda ‘TSO ve ERDEMİR ilişkileri’nin olumsuz yönde ilerlediğini söyleyen Başkan Yaşar Tetiker, bu durumun güncelliğini koruduğunu ima etti. Tetiker: “Erdemir ile ilgili konu da ise; birçok defa odamıza kayıtlı tüccarla Erdemir yetkililerini bir araya getirerek istişare toplantıları tertip ettik fakat gelinen noktada Erdemir yetkilileri tarafından tüccarımıza olumlu ve ılımlı bir yaklaşım ile karşılaşamadık” şeklinde konuştu. 
  
  Tetiker, adına ‘can suyu’ dedikleri ve bankalar ile üyeler arası köprü vazifelerini de yerine getirdiklerini belirtip, odaya bağlı üyelerin bankalar nezdinde sorunlarının çözülmesi hususunda istişare toplantılarının düzenlendiğini kaydetti. 
  Başkan Tetiter, Ticaret ve Sanayi odasının sosyal sorumluluk projelerinde de var olduklarını belirterek, yapılan yardım ve desteklerden bahsetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL