Genel Gündem Tüm Manşetler

TETİKER İSTİFA EDECEK Mİ?

Eğer bir tersaneci, ‘arkadaş Yaşar Tetiker bizden yüzde 4 hisse istedi’ derse, Oda Başkanlığını bırakıyorum”, diyen TSO Başkanı Yaşar Tetiker istifa mı ediyor? Geçtiğimiz gün bir basın açıklaması yaparak; bölge..

TETİKER İSTİFA EDECEK Mİ?

tso tetiker istifa

Eğer bir tersaneci, ‘arkadaş Yaşar Tetiker bizden yüzde 4 hisse istedi’ derse, Oda Başkanlığını bırakıyorum”, diyen TSO Başkanı Yaşar Tetiker istifa mı ediyor?

Geçtiğimiz gün bir basın açıklaması yaparak; bölge milletvekili Ercan Candan’ın “TSO işi yokuşa sürüyor. Liman için kurulması planlanan şirketten %4’lük altın hisse istiyor. Tersaneci arkadaşlarda buna sıcak bakmıyor”, söylemlerinin yalan olduğunu belirtmişti. 

 

Tetiker düzenlediği basın toplantısında, “Eğer bir tersaneci, ‘arkadaş Yaşar Tetiker bizden yüzde 4 hisse istedi’ derse, Oda Başkanlığını bırakıyorum. Bırakmakla kalmam, Türkiye’yi de terk ederim.”, demiş ve bu durumun aksi halinde vekil Candan’ı istifaya davet etmişti.

 

Tetiker’in basın açıklması gündem de sıcaklığını korurken tersane sahipleri bir basın açıklaması yaparak Tetiker’i adeta yalanladı. 

 

Durumu tüm çıplaklığı ile tersaneler adına ortak açıklama yapan Avni Biçer, Tetiker’in aksine TSO’nun %4’lük altın hisse istediğini belirterek; bunun kendileri tarafından sıcak karşılanmadığını ve toplantıyı terk etmek zorunda kaldıkları belirtti.

 

Biçer açıklamasının ileriki bölümlerinde TSO’nun hisse sahibi olsun-olmasın bu projeye destek vermek zorunda olduğunun altını çizerek; “Ankara’daki yüklenicisi  hükümet tarafındaki tüm işlerimizi koordine  edecek olan ve bu projenin  ilk gününden beri içerisinde olan vekilimiz Sayın Prof Dr.Ercan CANDAN dır.”, dedi..

 

Şimdi kamuoyu TSO Başkanı Yaşar Tetiker’in sözünü tutup-tutmayacağını merak ediyor?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL