logo

24 Temmuz 2021

Tekinoğlu’ndan açıklama…

Kdz Ereğli Spor Kulübü Başkanı Yıldız Filiz Tekinoğlu yazılı bir açıklama yaparak 24 Temmuz Basın Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Tekinoğlu mesajında basın özgürlüğüne dikkat çekerek, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını da unutmadı.

 

Kdz Ereğli Spor Kulübü Başkanı Yıldız Filiz Tekinoğlu’nun mesajı şöyle;

“Ülkemizde 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması dolayısıyla, her yıl 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Basın özgürlüğü demokrasinin olmazsa olmaz şartlarından biridir.

Vatandaşımızın doğru haber alması, kamuoyunun sağlıklı bilgilendirilmesi, toplum sorunlarının tartışılması noktasında basının önemi yadsınamaz. Basın çalışanları, şehrimiz ve ülke gündemine ilişkin gelişmelerin, haberlerin kamuoyuna duyurulmasında aracı olurken öte yandan kişilerin haber alma özgürlüğünü sağlamakta etkin bir rol üstlenmektedir. ”

“Basınımıza düşen en büyük görevlerden birisi de içinde yaşadığı toplumun milli, ahlaki, insani ve kutsal değerlerine sahip çıkarak kitle iletişimine katkı sunmaktır. ”

Başta yerel basın çalışanlarımız olmak üzere tüm basın mensubu ve gazetecilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, bu kutsal mesleği ifa ederken ebediyete intikal etmiş olan basın çalışanlarını da rahmet ve minnetle anıyorum.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?