logo

01 Ekim 2021

Süper Amatör Lig ikiye bölündü…

2021-2022 Futbol sezonu için Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Demir ve Zonguldak Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç önderliğinde Süper Amatör Lig takımları ile toplantı gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda tüm pandemi şartları göz önüne alınarak 14 takımlı olan Zonguldak Süper Amatör Lig Türkiye Futbol Federasyonu‘un “ligler an fazla 10 takımlı oynanmalıdır” karar nedeni ile 7’li takımlar halinde 2 gruba bölündü.

Ereğli ve Çaycuma Grubu olarak ikiye bölünen takımların pandemi döneminde uzun deplasmanlara gitmek zorunda kalmaması ve kulüplerin ekonomilerinin zorlanmaması planlanarak alınan bu karar kulüpler tarafından da memnuniyetle karşılandı.

A ve B grubu halinde oynanacak olan maçlar neticesinde iki grubun ilk 3 takımı ekstra 6 takımlı play ofa kalacak. Play of galibi Bölgesel Amatör Lig için baraj maçı oynamaya hak kazanan takım olacak. Grubunu son iki sırada bitiren takımlar ise 1.Amatör Kümeye düşecek.

Konu ile ilgili olarak Zonguldak Futbol İl Tertip Komitesi Başkanı Metin Malkoç “Öncelikle torba uygulaması yapmak istedik. Ancak sadece 4 takım kabul etti. Biz Tertip Komitesi olarak kulüplerin hem ekonomik hemde sağlık durumlarını gözününe aldık. Federasyonun 10 takımla oynama şartı var. İkiye bölmek zorundayız. Takımların uzak deplasmanlara gitmesini hem sağlık açısından hemde ekonomik açıdan istemedik. Zaten kulüplerimizin 3/2’si kabul etti. Çoğunluk kararı ile alınan bu kararı uygulayacağız. Ancak Bölgesel Amatör Lig statüsü ve şartlarında ne gibi değişiklikler yapılır bilemeyiz. Oradan gelecek kararda bizler için önemli. Ancak şimdilik görünen uygulamamız budur. Tüm Süper Amatör Lig takımlarımıza hayırlı olsun. Liglerimizi 31 Ekim’de başlatmayı planlıyoruz. BAL Ligi ile aynı tarihte başlatmak zorundayız” dedi.

A Grubu (Ereğli): Akınspor, Alaplı Belediyespor, Gülüç Belediyespor, Yenimahallespor, Kozlu Belediyespor, İhsaniyespor, Üzülmezspor.

B Grubu (Çaycuma): ÇATES Işıkspor, Çaydeğirmeni Belediyespor, Muslu Belediyespor, Gelikspor, Çaycumaspor, İstasyon Gemiciler, Perşembe Belediyespor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?