Spor

SPOR KULÜPLERİNE MALZEME VE 800 TL VERİLDİ

Zonguldak Belediyesi, Merkez Belediye sınırları içinde bulunan 14  mahallenin  futbol takımına yeni sezon öncesinde  destekte bulundu. Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen törene Zonguldak Belediyesi’ni temsilen BKM Müdürü Abdullah Bakır, Zonguldak Belediyespor..

SPOR KULÜPLERİNE MALZEME VE 800 TL VERİLDİ

Belediyeden_Amatorlere_Destek-1

Zonguldak Belediyesi, Merkez Belediye sınırları içinde bulunan 14  mahallenin  futbol takımına yeni sezon öncesinde  destekte bulundu. Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen törene Zonguldak Belediyesi’ni temsilen BKM Müdürü Abdullah Bakır, Zonguldak Belediyespor Kulüp Başkanı Nejat Uludüz, ASKF Başkanı Tahir Buyurucu ve  14 kulübün temsilcileri katıldı.

Yardım dağıtım töreninde bir konuşma yapan BKM Müdürü Abdullah Bakın, yeni çıkan yasa ile önümüzdeki dönemden  itibaren kulüplerimize   daha fazla yardım yapma imkanına sahip olacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Belediye olarak  yeni sezon öncesi  takımları biraz olsun rahatlatmak amacı ile kulüplerimize yardın etme kararı aldık. Bizi bu konuda teşvik eden ve kulüplerini  ASKF Başkanımız Tahir Buyurucu ve  Belediyespor Kulüp Başkanız Nejat Uludüz ve  Belediye Başkanımız Muharrem Akdemir’e teşekkür ediyorum. Zaten bu yardımlar her belediyenin yapmak durumunda olduğu bir uygulamadır.  Ancak bazen belediyelerin maddi durumları  iyi olmadığından dolayı aksama oluyor. Biz geçen senede bu tür bir yardım yapmıştık. Bundan sonra yapmaya devam edeceğiz Biliyorsunuz yeni yasa çıktı. Yeni dönemde de  malzeme ‘nin yanında para yardımında yapabiliriz. Bu konuda gerekli yasa çıktı. Belediyemizin durumu  gözden geçirilerek önümüzdeki sezonda yardımlarınızı arttırabiliriz.İnşallah nakdi yardımda önümüzdeki senelerde olacaktır. Ayrıca geçen sezon talepte bulunan takımlara maçlara gidebilmeleri için araçta tahsis ettik. Bizde yıllarca top oynayan biri olarak amatör kulüplerin sıkıntılarını biliyoruz. Bu kulüplerin yaşaması için elimizden geleni yapacağız. Eskiden şartlar iyiydi, Şimdi daha kötü. Ayrıca bir spor  malzemesi  ile bir görüşmemiz oldu. O firmanızda malzeme yardımında bulunacak. Belediye olarak Merkez kulüplerimizde 800 TL yardımda bulmuyoruz. Yıl başından itibaren  bu yardım artacak. “ şeklinde konuştu.

KULÜPLERİN SIKITNILARINI BİLİYORUZ

 

Belediye olarak kulüplere  ellerinden gelen desteği  vereceklerini belirten Zonguldak Belediyespor Kulüp Başkanı Nejat Uluduz ise duygularını şöyle konuştu. “Aslında hepinizi kutlamak lazım. Yıllarca amatör sporun içinde olan biri olarak sıkıntıları biliyorum. Hiçbir  karşılık beklemeden büyük bir özveri ile bu işi yapıyorsunuz.Bu amatör kulüpler büyük  bir fedakarlıkla  ayakta kalabiliyor. Ben son 10 seneye bakıyorum’da  çoğu kulüp tek tek kapındı. Kulüp sayısı azaldı. Bu birazda  şekonomik yapısıyla da ilgili. Gün geçtikçe kentin ekonomik yapısı  çöküyor. Şehrimiz   spor tesisi ve her anlamda diğer illerde geri kalmış bir ildir. Şu an yaptığımız yardım çok az ama bu  yeni sezon hazırlığı öncesi kulüplerimizi azda olsa rahatlatması ardına yapılan bir yardımdır.Önümüzdeki dönemde Belediye olarak daha fazla katkı vermek için  elimizden geleni yapacağız. Araç konusunda da  desteğimiz oldu.

Belediye ve Belediyespor olarak destek olmaya bundan sonrada devam edeceğiz” dedi

ASKF Başkanı Tahir Buyurucu’da kulüpleri rahatlatmak adına ellerinden elen çabayı gösterdiklerini, çeşitli girişimlerde bulunduklarını belirti. Kulüp yöneticilerinin  sıkıntılarının dinlenmesinin ardından  Kulüplere spor malzemeleri almaları için 800’en TL yardımda bulunuldu.

Haber: Ercan Aygün

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL