Genel Siyaset Tüm Manşetler

SÖZÜ SENDİKA SÖYLER

Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan, Ercan Candan, Ereğli Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal, adaylar ve kalabalık partili topluluğu Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şubesi’ni ziyaret ederek desteklerinden ötürü teşekkür etti…

SÖZÜ SENDİKA SÖYLER

ereglinin-ve-erdemirin-artik-onu-acilsin

Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan, Ercan Candan, Ereğli Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal, adaylar ve kalabalık partili topluluğu Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şubesi’ni ziyaret ederek desteklerinden ötürü teşekkür etti.

 

“SÖZÜ SENDİKA SÖYLER”

Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın seçim çalışmaları sırasında Erdemir’den bin 500 kişinin atılacağına dönük söylemlerde bulunduğunu belirterek, “Biz ekmek derdindeyiz biz yoksa herhangi bir düşüncemiz kavgamız yok, Erdemir’in ve Ereğli’nin önü açılsın.

 

“BİN 500 KİŞİ İŞTEN ATILACAKMIŞ”

Son miting toplantılarında yine başladı 5 sene önce söylediği gibi yok bin 500 kişi atılacakmış da 5 senedir biz göremedik, ambardan 42 formu çekmiş belediye başkanı görmüş durdurmuş hala anlayamadı herhalde burada Erdemir’de söylenecek söz varsa onu sendika söyler. Başka kimse müdahil olmasın. Bizim huzurumuzu kimse bozmasın işçinin moral motivasyonunu bozacak tavır ve davranışlardan kaçınılmalı. Esnaf bağırıyor ya para dönmüyor deniliyor. Erdemir’de bütün işçi arkadaşlarımız paralarını ve sosyal haklarını alıyor işveren üzerine düşen sorumlulukları yerine getiriyorlar. Neden Ereğli’de para harcanmıyorsa bunu Ereğli Belediye Başkanı düşünmeli” sözleri ile konuştu.

 

“ERDEMİR’İ KABUL ETMEME GİBİ BİR ŞANSIMIZ YOK”

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan da Erdemir’in ülkenin gözbebeği olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Bir şehrin Erdemir’i kabul etmeme şansı olmaz bizim siyasetçi olarak işimiz şehir ile büyük kurum arasında kanal kurmak bu kanalı yerel yönetimler ve sendika sağlayacaktır, koordineli olur. Bunlardan bir tanesinde kopma meydana gelirse ne Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları verimli çalışabilir ne çalışanlar moralli çalışabilir ne de bu varlıktan şehir yararlanabilir. Koordineli olarak Erdemir’in şehre nasıl katkısı olur bunu masaya yatırmak gerekir”


İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL