Genel Siyaset Tüm Manşetler

DSP GENEL BAŞKANI EREĞLİ’DE

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Alaplı ve Kdz.Ereğli’de seçim çalışmalarına katıldı.  DSP Genel Başkanı Masum Türker, “Hükümet yönetemediği bu yapıda aslında istifa etmek değil derhal erken seçime gitmesi gerekir. Önemli..

DSP GENEL BAŞKANI EREĞLİ’DE

2835329

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Alaplı ve Kdz.Ereğli’de seçim çalışmalarına katıldı.

 DSP Genel Başkanı Masum Türker, “Hükümet yönetemediği bu yapıda aslında istifa etmek değil derhal erken seçime gitmesi gerekir. Önemli olan şuanda hükümetin değişmesi değil iktidarı muhalefeti ile parlamentonun değişmesidir” dedi.

“DÜRÜST, DOĞRU VE GÜVEN VEREN ANLAYIŞ”

Masum Türker, Gülüç’te Ünsal Sarıkaş, Kdz,. Ereğli’de de Op. Dr. Recep Erdoğan ve ekibine oy istedi.  Seçim çalışmalarına ağırlık verdiklerini ve miting sürecine girdiklerini belirten Türker, “Bu süreçten özellikle biz çok ümitliyiz. Çünkü halkımızın bizimle örtüştüğü en iyi zamanı yaşıyoruz. Şuanda kamuoyunda aranan şey dürüstlük, güven ve doğruluktur. Bu konuda Demokratik Sol Parti geçmişten gelen deneyimi, birikimi, dürüst, doğru ve güven veren belediyecilik anlayışı ile iki temel kavram üzerine oturtacağız” dedi.

İKİ PROJE İLE ÇIKACAKLAR

Belediye Başkan adaylarının iki proje ile halkın karşısına çıkacaklarını ifade eden Türker, “İlk proje iş yaratmaktır, ikinci projeleri de ulaşım sorunu çözmek, yani trafik sorunu değil Türkiye genelinde ulaşım sorununu çözdüğünde beraberinde otomatik olarak trafik sorunu da kalmaz. Belediye başkanlarımız bugün halkımızın istediği hizmetkar olacaktır, belediyeciliğin efendi olduğu döneme Demokratik solcular son verecek hizmetkar belediyecilik devreye girecektir” söyledi.

PARLAMENTO DEĞİŞMELİ

Ülke gündemine ilişkin ise Türker şunları söyledi:

“Olaylar gösteriyor ki AK P iktidarı devleti değiştirmek arzusu ile mevcut olan kadrolara kurduğu paralel yapılar şuanda kendisine yönelmiş durumda bugün devletin şikayet ettiği paralel yapılar tamamı ya başbakanın imzası ve onayı ile ya da diğer bakan ve onayları ile oluşmuştur. Özellikle çıkan ses kayıtlarından anlıyoruz ki yolsuzluk had safhadadır. Yolsuzluğun olduğu her yerde de yoksulluk kaçınılmaz çünkü yolsuzluk demek halka gitmesi gereken varlıkların belirli kişilere haksız bir şekilde gitmesi demektir. Türkiye’nin içerisinde yaşadığımız yoksulluk için refah bunun göstergesidir çünkü herkes yoksul, maaşı ile geçinemiyor, kredi kartları, tüketici kredileri veya borçlanarak yaşıyor. Türkiye bir değişim arzuluyor bu değişimi karşılayacak yeni bir seçenek istiyor. Parlamentodaki iktidar ve muhalefet partileri bu ihtiyaca cevap vermediği için biz DSP olarak dürüstlüğün egemen olduğu bir yönetim anlayışını ortaya koyacağız, bu seçimin sonuçları gelecek olan genel seçimlerin de yönünü belirleyecektir. Hükümet yönetemediği bu yapıda aslında istifa etmek değil derhal erken seçime gitmesi gerekir. Önemli olan şuanda hükümetin değişmesi değil iktidar, muhalefeti ile parlamentonun değişmesidir.”

Türker beraberindeki partililer ve belediye başkan adayları ile daha sonra Ereğli ilçesinde seçim otobüsü ile tur attı.

İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL