Genel Tüm Manşetler

SONUNDA OLDU

Karadeniz Ereğli Limanı’nda karaya oturan Tanzanya bandıralı kuru yük gemisi kurtarıldı. Geminin Romanya’ya kadar römorkla çekileceği bildirildi. Ereğli’de 8 Aralık’ta, limanda demirli bulunduğu sırada fırtına ve akıntı nedeniyle karaya oturan..

SONUNDA OLDU

7520_10-gun-sonra-gelen-ozgurluk

Karadeniz Ereğli Limanı’nda karaya oturan Tanzanya bandıralı kuru yük gemisi kurtarıldı. Geminin Romanya’ya kadar römorkla çekileceği bildirildi.

Ereğli’de 8 Aralık’ta, limanda demirli bulunduğu sırada fırtına ve akıntı nedeniyle karaya oturan 120 metre uzunluğundaki “Croatia Zanzibar” adlı kuru yük gemisini kurtarma çalışmalarında, Batı Karadeniz Sualtı Denizcilik Dalış Merkezi ile Vira Denizcilik’e ait 10 kişilik kurtarma ekibi görev aldı. 

 

Geminin alt bölümünde kum tahliye çalışmasını 6 dalgıcın tamamlamasının ardından gemi, römorklarla bulunduğu alandan hareket ettirildi. Yaklaşık 100 metre hareket eden gemi, ardından başka bir noktada kuma oturdu. Gece saatlerine kadar süren çalışmalarda sonuç alınamayınca çalışmalar sabaha bırakıldı. Sabah 08.00 itibariyle 10 kişilik kurtarma ekibi çalışmalarına yeniden başladı. 5.5 saatlik çalışmanın ardından gemi römorkla bulunduğu alandan çekildi. Geminin Romanya’ya kadar römorkla çekileceği belirtildi. 

 

Romanya’dan ERDEMİR’e ham madde taşıyan kuru yük gemisi, 8 Aralık’ta fırtına ve akıntı nedeniyle sürüklenerek Ereğli Limanı’nda karaya oturmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL