Siyaset Tüm Manşetler

GERÇEKLER TARİHTE YATIYOR

Siyasi kulislerde “CHP’den kim belediye başkan adayı olacak?” sorularının sıkça telaffuz edildiği bu günlerde, geçmiş yıllarda CHP’de Parti Meclisi (PM) üyeliği yapmış ve 2007 genel seçimlerinde de partinin Zonguldak Milletvekili..

GERÇEKLER TARİHTE YATIYOR

7517_muftuoglu

Siyasi kulislerde “CHP’den kim belediye başkan adayı olacak?” sorularının sıkça telaffuz edildiği bu günlerde, geçmiş yıllarda CHP’de Parti Meclisi (PM) üyeliği yapmış ve 2007 genel seçimlerinde de partinin Zonguldak Milletvekili Adayı olmuş işkadını Buket Müftüoğlu’nun adı yeniden gündeme gelmeye başladı.

CHP İlçe Başkanlığı’na “Ereğli Belediye Başkan Aday adaylığı” için başvuran tek isim mevcut Belediye Başkanı Halil Posbıyık olmasına rağmen, CHP Genel Merkezi’nin ise alternatif arayışlara devam ettiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre; CHP Genel Merkezi, Buket Müftüoğlu’nun durumu ile yakından ilgileniyor. Başta Zonguldak Milletvekilleri olmak üzere Genel Merkez’in girdiği arayışın, ilçe bazında da destek bulduğu, bu konuda ilerleyen günlerde önemli gelişmeler yaşanabileceği belirtiliyor!..

TECRÜBE DEDEDEN GELİYOR!..

Diğer yandan, Posbıyık’ın, “Buket’te kim?.Dosya bile vermeyen kadınla mı yarışacağım” dediği ileri sürülen Buket Müftüoğlu’nun dedesi Müftüzade Halil Kaptan, 1880-1888 yılları arasında Ereğli Belediyesi’nin “ilk belediye başkanı” ünvanına sahip. Ereğli kökenli Müftüzade Halil Kaptan’ın torunu Bayan Müftüoğlu da, böylece arkasında iyi bir referansla kamuoyu önüne çıkmaya hazırlanıyor.

Ereğli Belediyesi’nce Devrim Bulvarı’nda oluşturulan kaidede de ismi ilk belediye başkanı olarak geçen ancak resmi gerçeği yansıtmadığı ileri sürülen Müftüzade Halil Kaptan’ın 8 yıl belediye başkanlığını yürüttüğü de biliniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL