Genel Gündem Spor Tüm Manşetler

Şeytanın avukatı olarak soruyorum!

Sporda gelişmeleri yakından takip eden birisi olarak kimileri sadece izlediğimi kimileri ise sessiz kalışımı kendince baskılardan kaynaklandığını düşünebilir.

Şeytanın avukatı olarak soruyorum!

Sporda gelişmeleri yakından takip eden birisi olarak kimileri sadece izlediğimi kimileri ise sessiz kalışımı kendince baskılardan kaynaklandığını düşünebilir. Ancak bunu düşünenler beni tanımayanlardır. Korkusuz olduğumu tanıyanlar bilir.

Bu yazımda Bölgesel Amatör Lig’deki son gelişmeleri kendi yorumum ile aktarmak isterim.

 

Lobi ters mi tepti?

 

Bildiğiniz üzere Bölgesel Amatör Lig Temsilcimiz Kdz Ereğli Belediyespor için ilk açıklanan grubun ardından adeta bayram ilan etmiştik. Hatta kendi yazılarımda bu grupta şampiyon olamayan Terzi’nin EYT’den emekli olması gerektiğini savunmuştum.

Ancak TFF adeta Ereğli’ye bir gol attı ve geçen sezon Ankara grubunda olan temsilcimizi Bölgesel Amatör Lig tarihinde bir ilki gerçekleştirerek iki yıl üst üste aynı gruba verdi. Yani geçen yıl Ankara grubunda olan temsilcimizi bu yıl İstanbul grubuna alması gerekiyordu. Zaten ilk açıklanan grup usulüne uygundu. Ancak baktılar ki Ereğli Belediyespor şampiyon olacak, gece yarısı operasyonu ile Ereğli Belediyespor geçen yıl yer aldığı Ankara grubuna dahil edildi. Eskişehirspor hediyesini de Ereğli’ye verdi. Hadi geçmiş olsun.

 

Şimdi sormak lazım. Kaç sezondur Ereğli Belediyespor üzerinde gizli karar mercii olan Kasımpaşalılar Grubunun lobisi ters mi tepti?

Bu arkadaşlar konuşurken mangalda kül bırakmazken bu grubun aniden değişmesine neden seyirci kalıyorlar?

O zaman şimdi şeytanın avukatı olarak soruyorum!

Acaba Akın Katı’nın takımda söz sahibi olması ve sürekli ön planda olmasından rahatsızlık duyanlar gece operasyonu çekmiş olabilir mi?

Zira ilk açıklanan grup Akın Katı’nın şansı olarak görüldüğünde olası şampiyonlukta bugüne kadar Ereğli Belediyespor’u oyuncağı olarak görenlerin sonu olabilir mi? Oyuncakları ellerinden gider korkusu gizliden gizliye Ereğli Belediyespor’a grup değişme ihanetine vesile olmuşmudur? Buna inanmak istemiyorum. Ama dedim ya şeytanın avukatı olmak her olasılığı düşünmeyi gerektirir.

İşin özüne gelecek olursak; Ereğli Belediyespor son açıklanan grupta ilk üçe dahi giremez. Eskişehirspor birinci sırada yerini alır. Polatlı, Çilimli ve Sincan ilk dörtte yerini alır. Ereğli Belediyespor’umuz ise ligi en iyi beşinci sırada tamamlar. Ereğli Belediyespor’umuza yazık ediyorlar. Birilerinin bu grup değişikliğine itiraz etmesi ve sessiz kalmaması lazım. Ama ses çıkaracak tanıdığım sadece bir kişi var. Oda bu işlerde en günahsız Halil Posbıyık…

 

Alaplı Belediyespor’un şansı?

 

Gerek ekonomik şartlar gerekse ligin yeni ekibi olması Alaplı Belediyespor’un lig sıralamasındaki rotasını küme düşme hattı olarak belirlemiş görünüyor. Alaplı’da sevdiğim çok insan var. Yöneticisinden hocasına, taraftarından başkanına kadar değer verdiğim bir camiadır Alaplı Belediyespor…

Ama doğru bildiğimi söylemekten de asla geri kalmadım, kalmamda…

Lige girip girmeyeceği netlik kazanmayan Alaplı Belediyespor’da Başkan Nuri Tekin büyük özveri ve mücadele sergileyerek iş insanlarını göreve çağırdı. Kimseden ses çıkmadı. Sosyal medyada klavye delikanlıları hariç…

Başkan Nuri Tekin’in mücadelesini gören kendisinin yakın dostu İş İnsanı Erdal Akbaba bir babayiğitlik yaptı ve “ben buradayım” dedi.

Taşın altına elini koydu. Nuri Tekin ile beraber lig serüvenini başlattılar. İnşallah Allah gönüllerine göre verir.

Alaplı’nın bir diğer şansı ise Kozlu Belediyespor’un lige girmemesidir. Zira Alaplı Belediyespor ligi son ikide bitirmez ise Süper Amatör Lig’de play of’dan gelecek takım ile play aut oynamayı garantilemiş olacak.

Yazımı fazla uzatmak istemiyorum. Yeniden yeni konular ile birlikte olacağız.

Makale: Kaan KOCAMAN 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL