Genel Siyaset Tüm Manşetler

SESLİ’NİN DURUMU

“Bir tarafta Milletvekili Ercan Candan bir tarafta Halil Posbıyık anlayışı ile gelinen diyalogsuzluk ve ortaya çıkan kavga Ereğli’yi tercih edilen değil terk edilen kent haline getirmiştir. MHP bu noktada samimiyetini..

SESLİ’NİN DURUMU

MHP EREĞLİ ÖZDEMİR

“Bir tarafta Milletvekili Ercan Candan bir tarafta Halil Posbıyık anlayışı ile gelinen diyalogsuzluk ve ortaya çıkan kavga Ereğli’yi tercih edilen değil terk edilen kent haline getirmiştir. MHP bu noktada samimiyetini ve yüreğini ortaya koymuştur” sözleri ile konuşan MHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker, seçimleri kazanacaklarını iddia etti.

 

Milletvekili Candan’a köprülü kavşak Belediye Başkanı Posbıyık’a da Atatürk anıtı yanına diktirdiği heykel nedeniyle yüklenen İlçe Başkanı Şeker, MHP Ereğli Belediye Meclisine yapılan 2 başvuruyu kabul etti.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramını kutlayarak basın toplantısına başlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker, MHP’nin ülke genelinde büyüme içerisine girdiğini girdiğini açıkladı. Parti binasında Ereğli Belediye Meclis üyeliklerine iki ilçe yöneticisinin aday adaylık başvurusunda konuşan İlçe Başkanı Talat Şeker, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan ve Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a tepki gösterdi.

 

“AZILI DÜŞMAN İLE FOTOĞRAF”

Yapılan anketlerde MHP’nin alternatif parti olduğunu anımsatan Şeker konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Geçen yıl itibariyle hatırlarsanız 21 Mart tarihinde Malatya’da bölücü başının göndermiş olduğu mektubu kürtçe okunmasını anlamayan daha sonra Türkçe okunarak anlaşıldığı ortaya konulan 21 Mart tarihinde verilen fotoğraf ardından 16 Kasım’da yine Diyarbakır’da Türkiye Cumhuriyeti hükümeti Başbakanımız tarafından milletimiz ve devletimizin azılı düşmanı Barzani ile verilen fotoğraf bugün milletimizin hafızalarından silinmemiştir. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı bilge lider Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu politikalar, görüşler bugün ne kadar doğru yolda olduğumuzu ne kadar haklı olduğumuzu göstermektedir.

 

“17 ARALIK OPERASYONU”

17 Aralık’ta ülke gündemine bomba gibi düşen rüşvet ve yolsuzluk operasyonu artık 11 yıllık AKP iktidarının sonunu getirmektedir. Türkiye genelinde bu gözlemler Milliyetçi hareket Partisi’nin ağır ağır iktidara yürüdüğünü göstermektedir. Aynı şekilde Türkiye genelindeki partimizin büyümesi Ereğli’mizde de aynı derecede yansımaktadır. 5 Ağustos 2012 tarihinde ‘Büyük MHP Büyük Ereğli’ sloganı ile bu göreve talip olduk. Geldiğimiz noktada Ereğli’de kendine has ortaya çıkan konjektürde MHP’nin büyümesi gözle görülmektedir.

 

“SESLİ’NİN DURUMU”

İktidar partisinin henüz adayını açıklayamadığı Murat Sesli’nin maalesef hukuki durumunun negatif sonuçla sona ermesi gözler MHP’nin güçlü bir isim ile ortaya çıkması MHP tarafından artışın kamuoyu tarafından kabul edildiğini görüyoruz. Aynı büyüme süreci ile adayımız Mevlüt Özdemir Belediye Başkanlığına doğru yürümesi doğru orantılı büyümektedir. MHP, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Ereğli Belediyesi’ni kazanmaya taliptir.

 

“ALTERNATİF MHP’DİR”

Bugün itibariyle elimize ulaşan anketler sonucunda mevcut Belediye Başkanına alternatif olmuş durumdayız. Önümüzdeki 2-3 ay süreyi iyi değerlendirip aradaki farkı kapatıp, 30 Mart tarihinde Ereğli Belediyesi MHP’li belediyeler arasına katılacaktır.  

 

“POSBIYIK’A HEYKEL TEPKİSİ”

11 Yıldır AKP iktidarının Ereğli’nin aldığı hizmetler ortadadır. Adını bile koyamadığımız köprülü kavşak mı üst geçitli kavşak mı ne olduğu tartışma konusu olan bölge milletvekilimizin beğenmeyenler altından üstünden geçmesin kullanmasın dediği bir ucube ile karşı karşıyayız. Bir taraftan da henüz hayatta iken 20 yıllık belediye başkanımız Atatürk anıtının önüne kendi heykelini yaptırması da bizler açısından çok da etik olmadığıdır. Hayatta iken bir başka kurum tarafından böyle bir heykel yaptırırsa belki bunu makül karşılayabiliriz belediye ile kendi imkanları ile kendi heykelini yaptırması bizler tarafından garipsenmektedir.

 

”TERCİH DEĞLİ TERK EDİLEN EREĞLİ”

Bir tarafta Ercan Candan bir tarafta Halil Posbıyık anlayışı Ereğli’de gelinen diyalogsuzluk ve ortaya çıkan kavga Ereğli’yi tercih edilen değil terk edilen kent haline getirmiştir. MHP bu noktada samimiyetini ve yüreğini ortaya koymuştur. Adayımız ile hızla büyüyerek yola devam etmektedir”

 

TOPRAK VE YILDIRIM BAŞVURDU

MHP Ereğli İlçe 2. Başkanı Ali Toprak ve İlçe Sekreteri Yakup Yıldırım’da Ereğli Belediye Meclis üyeliğine aday adaylığı başvuru evraklarını İlçe Başkanı Talat Şeker’e teslim etti. Toprak ve Yıldırım’da yaptıkları konuşmalarda Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye genelinde olduğu gibi Ereğli’de özlenen ve oy oranını giderek arttıran parti olduğunu hatırlatarak Ereğli için çalışacaklarını açıkladılar. Öte yandan toplantıyı çok sayıda partili de izledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL