Siyaset Tüm Manşetler

SESLİ İSYAN

Çelik-2 davasında yargılanarak cezası onaylanan AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli için sevenleri tarafından sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yapılan duyurularla destek ve moral toplantısı düzenlendi. Gerçekleştirilen toplantı..

SESLİ İSYAN

7506_sesli-2

Çelik-2 davasında yargılanarak cezası onaylanan AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli için sevenleri tarafından sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yapılan duyurularla destek ve moral toplantısı düzenlendi.

Gerçekleştirilen toplantı öncesinde sosyal paylaşım sitesinde Murat Sesli‘ye destek ve moral vermek amacıyla toplantıyı organize edenler adına Kazım Yıldırım bir konuşma yaptı.

Yıldırım, “Bugün burada toplanan ve belki de çok farklı siyasi görüşleri, düşünceleri olan insanların ortak paydası Murat Sesli‘dir.

 

Murat Sesli, Ereğli halkını ortak duygu ve payda da buluşturan, yediden yetmişe her kesimin sevgisini kazanmış, kişiliği, duruşu ve çalışkanlığıyla gönülleri feth etmiş bir isimdir.

Ne yazık ki son günlerde çok manidar olaylarla karşı karşıya kalmış bulunmaktayız.

 

Yapılan tüm anketlerde açık ara farkla birinci çıkan, her kesimden insanın Ereğli’de geleceği ümitle bakmasını sağlayan bir ismi, Ereğli üzerinde ki ölü toprağını atacağına yürekten inandığımız Murat Sesli’ye ne yazık ki sevenlerinden koparma hareketini üzüntüyle izlemekteyiz. Herkes şunu bilmelidir ki; Ereğli halkının Murat Sesli’ye olan inancı ve teveccühü tamdır! Bugün burada toplanan kalabalık bunu göstermiştir. 48 saat gibi kısa bir süre önce başlatılan bir organizasyonun bu şekilde ses getiren bir etkinliğe dönüşmesinden, herkes gereken mesajı almalıdır. 

 

Ereğli halkı, cereyan eden hadiseleri objektif ve zeki bir şekilde idrak edecek ve kararını ona göre verecektir. Toplum vicdanını yaralayan ve tamiri mümkün olmayan hasarlar bırakan kararların, halk nezdinde elbette bir geri dönüşü olacaktır”dedi.

Çorbacı önünde toplanan ve moralsiz oldukları gözlenen kalabalığa hitaben konuşma yapan Murat Sesliise şunları söyledi:

 

“Sevgili hemşehrilerim; öncelikle şunları belirtmek istiyorum. Hepinizden özür diliyorum. Ben sizin, Ereğli halkının umutlarını tükettim. Ben Ereğli halkına yani sizlere güvenerek yola çıktım. Bana söylenen “sen git çalışmana bak, bu dosyadan hiçbir şey olmaz.”dendi. Bende bu söyleme karşı geldim sizlere umut verdim. Ben sizlerin umutlarını boşa çıkarttığım için özür diliyorum. Ama bu her şeyin sonu değil. Hayat devam ediyor. Ben dün buradaydım, bugün de buradayım, yarın da burada olacağım. Ama ne tesadüf ki, 2009 yılında aday gösterildiğim halde seçimlere 2 ay kala beni içeri atanlar, tam çıkıştan 4,5 sene sonra davanın başladığı tarihten 5 sene sonra yine bir seçimde bu sefer açık ara farkla önde giderken, 5 sene sonra gelip beni bulmaları yine beni seçime sokmamalarını kınıyorum. Ben bu seçime girseydim seçimi alacağımıMurat Sesli olarak değil, Ereğli halkının yaptığı anketlerden, Ereğli halkının verdiği oylara dayanarak bunu söylüyorum.

 

Eğer ben suçlu olsaydım, Ereğli halkı beni anketlerden %63 ile çıkartmazdı.” Ben suçluysam, beni o zaman 4,5 sene önce cezaevine atsaydınız, cezaevinden çıkartmasaydınız“. Böyle bir haksızlık yok.Ama şunu yine söylüyorum. Ben cezamı adam gibi gider yatarım.Ama işlemediğim suçtan ceza yatmak bana zul geliyor. Farketmez.

  

Ama şunu söylemek istiyorum. Bu süre zarfında üzüntüden babamı kaybettim. Ben aday olacağım diye çocuk sahibi oldum. 4 aylık bebeğim var benim. Böyle vicdansızlık olmaz. Beni o zaman aday yapmayacaktınız, anketlere sokmayacaktınız. Ben iddia ediyorum; bu işin sorumluları kimse er veya geç hesabını verecekler. Ama ilahi adalet er ya da geç tecelli edecektir. Buradan kimseyi suçlamak istemiyorum. 

 

Gerçekler su yüzüne çıkacaktır. Ben mücadelemi sonuna kadar vereceğim. Bunun bir üst mahkemesi olabilir, itirazı olabilir, yattığım-çıktığım hiç önemli değil. Ben eğer üstüme atılı suçlardan cezaevine gireceksem, yine de girip cezamı çekeceğim. Ben yine burada Çorbacı’nın önünde, Ereğli halkının yani sizlerin arasında olacağım. Benden kurtuluş yok. 2019 olmadı 2024’te hiç farketmez. Ben bu memleketteyim. Ben bu insanlarla, yine mücadelemi vereceğim. 2019’da yine mi aday yapmayacaksınız? Varın yapmayın. Ben mücadelemi vereyim, siz yine beni aday yapmayın.

 

Buradan onlara sesleniyorum. Eğer benimle uğraşacaksanız uğraşmaya devam edin. Ama benim arkamda Ereğli halkı yani sizler olduğu müddetçe ben bunlardan yılmıyorum, ceza yatmaktan da yılmıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.”

 

 


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL