logo

ŞAYET, MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ İSE…

Normalde Milli Eğitim konularını pek kaleme almak istemem.

Bunun sebebi Milli Eğitim içerisindeki liyakatsız insanların, vatana – millete hizmet aşkı değilde daha çok birilerine ve bir anlayışa hizmet etmeyi ilke edinmiş basit kişilerin çok daha kolay görevde yükseldiğini görmek, güzide Bakanlıklarımızdan olan ve bir ülkenin geleceği kabul edilen Milli Eğitim’in adeta sendikaların oyuncağı olduğunu görmek hep içimi acıtmıştır. Konuya Cumhurbaşanımız el attıtan sonra toparlanma olduğunu görmekte biraz beni rahatlatıyor.

Düşünsenize bir ara Ziya Selçuk Bakanımıza istediklerini yaptıramıyorlar diye görevden alınmalıdır diye alkış tutanların olduğu bile iddia edilmişti. Yani bu derece had sınırını aşabileceklerin olduğu bir yerden söz ediyorum.

Tabi herkes için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Lakin yerele indiğimizde bırakın Milli Eğitim Müdürlüğü’nü iki koyunu güdemeyecek insanların Milli Eğitim Müdürü olduğu yerden söz ediyoruz. Maalesef bu ülkemiz genelinde belli başlı taşralarda hal böyle…

Geçtiğimiz günlerde Ziya Selçuk Bakanımız bir akım başlattı. Liseye geçecek olan gençleri Meslek Liselerine özendirmek adına başlattığı bu akımın lideri ise yine her daim ülkenin başında olmasından gurur duyduğumuz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dı.

Ben şimdi buradan siz değerli okuyucularımıza bir şeyi sormak istiyorum. Ya benim yanlış anladığım bir konu var, yada Zonguldak’ta birileri Cumhurbaşkanımız ve Bakanımızın üstüne basa basa yinelediği ‘Meslek Liselerinin Özendirilmesi’ konusunda tezat işlere imza atıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Alaplı Çok Programlı Mesleki ve Anadolu Lisesi, Alaplı Milli Eğitim Müdürümüz Cevat Çevik’în hummalı çalışması ile kapatıldı.

Kendisini kapatma konusundaki özverisinden dolayı kutluyorum. İnşallah bu özveriyi Milli Eğitim adına her konuda gösterebiliyordur. Yalnız, yemekhane aşkı ile alevlenen kapatma sevdasında Alaplı bir okul ve en önemlisi bir Meslek Lisesi kaybetmiş oldu.

Üstelik pandemi sürecinde sınıfların seyreltilmesi bile düşünülürken okul kapansın diye şak şakcılık yapanlara sormak istiyorum. Alaplı Endüstri Meslek Lisesi’ne gönderdiğiniz öğrenciler ile balık istifi eğitimi nasıl ve hangi hijyenle vermeyi düşünüyorsunuz?

Ama sizdeki cesareti kutluyorum. Zonguldak İl Milli Eğitim’deki bazı aradaşlar ve Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz yine ekibi ile Cumhurbaşkanımıza ve Bakanımıza rağmen Meslek Lisesi kapatabiliyorsa sizi başka kimler destekliyor gerçekten kamuoyu ve şahsım çok merak ettik.

Yazım devam edecek. Biraz yavaş gidelim ki heyecanlı olsun. Sağlıcakla kalın…

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx