Spor

ŞAMPİYONLUK GECESİ

Kdz. Ereğli Fenerbahçeliler Derneği’nin düzenlediği şampiyonluk gecesi Anadolu otel de yapıldı.  Geceye en çok Fenerbahçe forması giymiş olan efsane futbolcularından Müjdat Yetkiner ile Kemalettin Şentürk ve Saffet Akbaş, gazeteci Orhan..

ŞAMPİYONLUK GECESİ
9125995

Kdz. Ereğli Fenerbahçeliler Derneği’nin düzenlediği şampiyonluk gecesi Anadolu otel de yapıldı.  Geceye en çok Fenerbahçe forması giymiş olan efsane futbolcularından Müjdat Yetkiner ile Kemalettin Şentürk ve Saffet Akbaş, gazeteci Orhan Zeki Ak, borsacı Hakan Hanoğlu, FB TV’den de Tolga Gazni Zengin de katıldı. Gecenin açış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Aşkın Peker, eşlerinin anlayışı ile Fenerbahçe’ye zaman ayırabildiklerini belirterek, bu konuda yönetim kurulunun eşlerine çok teşekkür etti. Yönetim kurulunda görev alanların isimlerinin tek tek okunup sahneye çağrıldığı gecede kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, sarı lacivert kravat takarak çıktığı kürsüde  kendisinin de sporu çok sevdiğini, futbolu daha çok sevdiğini ama herşeyden önemli insanları çok sevdiğini belirterek, FB’nin şampiyonluğunu kutladı.

Daha sonra  konuklar adına konuşan eski futbolcu Müjdat Yetkiner, ilçeye geldiğinde dernek binasına gittiklerini ve burada kendisini karşılayan bir muhabirin yerel sporda başarılı olmak için neler yapılması gerektiğine soru olarak yönelttiğine dikkat çekti. Gazeteniz Önder muhabirinin gündüz saatlerinde Yetkiner’e yönelttiği bu soru bir anda gecenin gündemini oluşturdu. Müjdat Yetkiner, Kdz. Ereğli’yi çok sevip beğendiğini ve böyle güzel bir kentin profesyonel ligde temsilcisinin olmamasını şaşkınlıkla karşıladığını kaydederek gündüz saatlerinde sorumuza verdiği yanıta atfen, bu kentteki kurumların ve yerel yöneticilerin işbirliği ile bu hedefe ulaşılabileceğini anlattı. Yetkiner böyle bir durumda, Fenerbahçe olarak Ereğlispor’a her türlü desteği vermeye de hazır olduklarını vurguladı.

Yetkiner’in bu konuşmasından sonra yeniden söz isteyen Belediye Başkanı Uysal, kent merkezinde vatandaşın aracını park ederek maç izleyebileceği bir sahalarının bile bulunmadığını ama yakın bir zamanda çok ciddi projeleri gerçekleştirdikten sonra bu konuda büyük bir hamle yapmaya hazır olacağını belirtirken, Yetkiner’in sözlerine aynen katıldığını belirtti.

 

Derneğe gelir getirebilme amaçlı olarak satışa sunulan futbol topunu Ali Deliak, formaları da, Celal Bozkuş,      satın aldılar. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden kutlamada, şampiyonluk  pastasını; eski futbolcular Müjdat Yetkiner, Kemalettin Şentürk, Saffet Akbaş, İstanbul’dan gelen diğer konuklar , Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Dernek Başkanı Aşkın Peker ve yönetim kurulu üyeleri birlikte kestiler. Fenerbahçe marşlarının topluca söylenerek coşkunun tavan yaptığı gece,  yürek yüreğe paylaşılan eğlenceler ile tamamlandı. 


İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL