Genel Gündem Sağlık Tüm Manşetler

PROBLEMLERİ KONUŞARAK ÇÖZELİM

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi devlet hastanesi çalışanları, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve cinayetlere tepki göstermek ve dikkat çekmek amacıyla bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. Zonguldak’ın Ereğli ilçesi devlet hastanesi çalışanları,..

PROBLEMLERİ KONUŞARAK ÇÖZELİM

Zonguldak'in Eregli ilcesi Devlet hastanesi calisanlari, saglik calisanlarina yonelik siddet ve cinayetlere tepki gostermek ve dikkat cekmek amaciyla tum calisanlar bir gunluk is birakma eylemi yapti.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi devlet hastanesi çalışanları, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve cinayetlere tepki göstermek ve dikkat çekmek amacıyla bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi devlet hastanesi çalışanları, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve cinayetlere tepki göstermek ve dikkat çekmek amacıyla bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.

Konuya ilişkin, Sağlık Sen, Türk Sağlık Sen ve SES üyesi sağlık çalışanları hastane acil giriş kapısı önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Üç sendika adına basın açıklamasını okuyan Acil Servis Doktoru Muammer Yakupoğlu, Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde görev yapan Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doktor Kamil Furtun’un silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini hatırlattı. Bu saldırının şiddetin toplumu ne denli etkisi altına aldığının bir göstergesi olduğunu ifade eden Yakupoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Yüreklerimizi dağlayan, sağlık çalışanları olarak bizleri derinden yaralayan bu vahşice saldırıyı yapanları lanetliyor, en ağır cezayı almaları gerektiğini buradan ifade ediyoruz. Sağlıkçıya karşı işlenen suçun ilki sonu yoktur. İlkinde en ağır cezayı almalıdır ki yapmış olduğumuz bu kutsal mesleğe bir daha el uzatmaya cüret edemesinler. Sağlık kurumlarımızda hastalarımızın canı nasıl hekimlerimize, sağlık çalışanlarımıza emanetse, sağlık çalışanlarımızın canı da devletimize emanettir. Çalışanlarımızı mesaisini güven içinde bitirip evine, ailesine, çocuklarına kavuşmasını sağlamak devletin görevidir. Bu acı olay bir kez daha göstermiştir ki güvenlik, hastanelerimizin en önemli sorunudur. Güvenlik konusunda her türden teknolojik ve yapısal imkanlar seferber edilmeli, istihdam stratejilerinde nitelikli güvenlik talebi gözetilmeli ve hiçbir sağlık çalışanının burnunun dahi kanamaması saplanmalıdır.Görev şehidimiz Doktor Kamil Furtun bu milletin kıymetli bir evladıydı. Milleti için şifa veren o kıymetli yürek alçakça bir saldırı sonucu sönmüştür. Milletimiz evladının acısını yüreğinde hissetmeli ve tepkisiz kalmamalıdır.Acımız büyük, umudumuz kırıktır. Dr. Göksel Kalaycıoğlu, Dr. Ali Menekşe, Dr. Ersin Arslan, Dr. Kamil Furtun, bu şehitlerimizle dağlanan yüreğimiz bir kez daha dağlanmış, kaygımız katlanmıştır. Böylesi haince bir eylemi ve acı ölümleri bir daha yaşamamak sağlık çalışanlarının en büyük dileğidir. Bizler Sağlık Sen, Türk Sağlık Sen ve SES sendikaları olarak bir kez daha bu menfur saldırıyı kınıyoruz.”

ERDEM’ DEN ‘PROBLEMLERİ KONUŞARAK ÇÖZELİM’ ÇAĞRISI

Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Muharrem Erdem de basın açıklamasının ardından yaptığı konuşmada, Furtun’u rahmetle andığını ve saldırıyı nefretle kınadığını dile getirerek, “Acımız büyük, kaybımız büyük. Keşke olmasaydı. Böyle bir toplantı bir daha olmaz inşallah diyorum. Her zaman söylüyoruz. Şiddet, özellikle de sağlık çalışanlarına yönelik şiddet son bulsun. Biz hepimiz bir aileyiz. Birlikte bir dayanışma içerisinde şiddeti sonlandıralım. Problemlerimizi konuşarak, anlaşarak çözelim.” dedi.

Erdem’in açıklamasının ardından yapılan saygı duruşu ve duadan sonra sağlık çalışanları dağıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL