Spor

POTADA ŞAMPİYON YILDIRIM KOLEJİ

2013-14 Eğitim öğretim sezonun Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği okullar arası yıldız erkek basketbol il şampiyonasında Yıldırım Koleji geçen yıl olduğu gibi bu yılda namağlup..

POTADA ŞAMPİYON YILDIRIM KOLEJİ

20

2013-14 Eğitim öğretim sezonun Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği okullar arası yıldız erkek basketbol il şampiyonasında Yıldırım Koleji geçen yıl olduğu gibi bu yılda namağlup şampiyon oldu.

Zonguldak genelinde toplam 7 okulun katıldığı turnuvada Yıldırım Koleji oynadığı tüm maçları kazanarak mutlu sona ulaştı. Finalde Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu ile Ereğli spor salonunda karşılaşan Yıldırım Koleji baştan sona çekişmeli geçen maçı son saniyede attığı basketle 37-35 kazandı. Maça her iki okulunda öğrencileri de oldukça ilgi gösterdi.

Maçın ardından yapılan ödül töreniyle ikinci olan Cumhuriyet ortaokuluna ödülünü Erdemir spor eski antrenörlerinden Ayhan Kalyoncu verirken; şampiyonluk kupasını ise Yıldırım Koleji’ne Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe müdürü Serkan Keleş verdi.

Yıldırım Koleji 7-9 Mart tarihlerinde ilimizi bölge şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı.

Okulun Basketbol Takımı Antrenörü Barış Bahadır; geçmişte yaptığımız yatırımın sonucunu alıyoruz. Yaklaşık dört yıldır bu çocuklarımız şampiyon oluyorlar. Önce küçüklerde ard arda iki yıl şampiyonluklar yaşadık. Şimdi ise yıldızlarda ard arda iki yıldır şampiyonluk yaşıyoruz. Emek veren öğrencilerimize ve onları destekleyen ailelerine teşekkür ediyorum.’’dedi.

Okul idarecilerinden Asım Bölükbaşı  ’’ Eğitimdeki başarımızı sosyal alanlarda da gösteriyoruz. Y-Zep programı kapsamında öğrencilerimizi her alanda en üst düzeyde yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyor; ilimizi bölge şampiyonasında en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum. Yarıyıl tatilinizi huzurlu, sağlıklı ve mutlu geçirmenizi dilerim’’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL