Siyaset Tüm Manşetler

POSBIYIK DAVET ETTİ

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 4 Nisan 2013 tarihinde yapılan encümen seçiminde eşit oy alan üç meclis üyesi arasından Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın bizzat kendisinin çektiği kur’a ile encümen üyeliğine seçildiği açıklanan,..

POSBIYIK DAVET ETTİ

koseoglu-gitti-alpago-geldi

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 4 Nisan 2013 tarihinde yapılan encümen seçiminde eşit oy alan üç meclis üyesi arasından Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın bizzat kendisinin çektiği kur’a ile encümen üyeliğine seçildiği açıklanan, ancak ertesi günü Posbıyık’ın yeniden oylama yaptırması sonucunda bu göreve Nalan Selvi Köseoğlu’nun seçilmesi yargıya taşınmıştı. Zonguldak İdare Mahkemesine Esra Alpago’nun açtığı iptal davasında mahkeme son sözü söyledi. Zonguldak İdare Mahkemesi Esra Alpago’nun seçimini yasal bulup Nalan Köseoğlu’nun seçimini iptal etti. Karar Kdz. Ereğli Belediye Meclisine ulaşınca, 24 Aralık 2013 günü yapılacak olan encümen seçimine Esra Alpago bizsat belediye başkanının imzaladığı resmi yazı ile davet edildi.

Bu arada Zonguldak İdare Mahkemesi’nin bu kararı sonucunda Esra Alpago’suz toplanan encümen kararlarının durumunun ne olacağı ise bilinmiyor. Belediyenin bu konuda kamuoyunu bilgilendirmesine dönük bir açıklama yapması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL