Genel Gündem Tüm Manşetler

PAZAR KURULUYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Delihakkı mevkiinde kurban pazarı kurma çalışmalarını sürdürüyor. Zabıta ve Veteriner İşleri Müdürlüğü söz konusu bölgede kontrol noktası kurulumu, satış yerinde yapılacak kesimler için..

PAZAR KURULUYOR

DSC_0300

Kdz. Ereğli Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Delihakkı mevkiinde kurban pazarı kurma çalışmalarını sürdürüyor.

Zabıta ve Veteriner İşleri Müdürlüğü söz konusu bölgede kontrol noktası kurulumu, satış yerinde yapılacak kesimler için ayrılan kesim noktasının zemininin betonlanması, Kurbanlık Hayvan Satış yerinin iyileştirme ve bakım çalışmalarını tamamladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Alptekin Dursun ve Veteriner İşleri Müdürü Atilla Bulak kurban pazarında incelemelerde bulundu.

Kurbanlık Hayvan Satış Yerinde gerekli ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarının Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından düzenli olarak yapılacağı açıklanırken, gelen hayvanların kulak küpeleri, kimlikleri ve raporlarını kapsayan idari işlemlerinin yanı sıra, sağlık kontrollerinin de sürekli olarak yapılacağını duyuruldu.

Fen ve Su işleri ile  diğer birimlerinde alanda gerekli çalışmaları yaptığı belirtilirken,10 Eylül Çarşamba günü yapılacak  Kurban kesim komisyonu toplantısında kurban kesim yerleri ve  kurban kesim fiyatları belirlenecek.

DSC_0285

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL