logo

‘OYUNCAK ARKADAŞIM MERHABA’…

2

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal’ın ev sahipliğinde Fiziksel Engelliler Derneği ve İzmirlioğlu İlkokulu işbirliğiyle ‘Oyuncak arkadaşım’ adlı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal’ın ev sahipliğinde, Fiziksel Engelliler Derneği ve İzmirlioğlu İlkokulu 2E sınıfı öğrencilerinin işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Oyuncak arkadaşım’ adlı sosyal sorumluluk projesi, Belediye düğün salonunda yapıldı.

İlçedeki rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören engelli çocukların bir araya geldiği etkinliğe Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, Fiziksel Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Eroğlu, İşadamı Ahmet İzmirli, Merhum Hacı İbrahim İzmirli’nin kızı Yaşar İzmirli Gök, İzmirlioğlu İlkokulu Müdürü Orhan Köse ve eşi, İş Kadını Aysel Manay ve eşi, öğrenci velileri ve engelli aileleri katıldı.

3

Proje kapsamında 2E sınıfında eğitim gören öğrencilerin anneleri, etkinlikte engelli çocuklara armağan edilmek üzere 58 bez bebek ve çeşitli hediyeler hazırladı. Küçük öğrenciler bu hediyeleri “Oyuncak Arkadaşı” olarak belirlenen engelli çocuklara takdim etti.  Etkinlikte bayan Uysal da çocuklara balonlar hediye etti.

UYSAL: “ÖMRÜM YETTİĞİ MÜDDETÇE SİZLERİN YANINDA OLACAĞIM”

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yaptığı konuşmada nefes alan her kesin öksürürken dahi bir engelli adayı olduğunu belirterek; “Gerçekten sizleri kutluyorum, çok önemli görevler yapıyorsunuz. Engelli çocuklarımızla, rehabilitasyon ihtiyacı olan çocuklarla uğraşmak  yürek isteyen, kalp isteyen, içinde bir sevgi tohumu bulunmasını gerektiren bir çalışma. Bu yüzden ülkem adına, insanlık adına sizlere sonsuz teşekkürler ediyorum. Bütün sorunlarınızı biliyorum. Bugün engelli olmayan bir insan bir saniye sonra öksürürken, yerinden kalkarken engelli olabilir. Bu bilinçle bu engelli vatandaşları ve ailelerine kıymet

1

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty