Genel Gündem Tüm Manşetler

ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI..!

Eski belediye hizmet binasının bir bölümünün ilçe kaymakamlık ve bazı dairelerin kullanımına tahsisi komisyonda görüşüp karara bağlama ve Kaynarca Toplu Konutları’nda bir dairenin ise İlçe Müftülüğü’ne tahsis edilmesi yönünde karar..

ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI..!

yikilincaya-kadar-6lrj5

Eski belediye hizmet binasının bir bölümünün ilçe kaymakamlık ve bazı dairelerin kullanımına tahsisi komisyonda görüşüp karara bağlama ve Kaynarca Toplu Konutları’nda bir dairenin ise İlçe Müftülüğü’ne tahsis edilmesi yönünde karar alındı.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu gerçekleştirildi.

Meclis, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda toplandı.
Uysal, gündem maddelerinin görüşülmesi öncesi yaptığı gündem dışı konuşmada 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve 4 Aralık Madenciler gününü kutladı.
Gündemde yer alan maddelerde ise Müftü Mahallesi’nde mülkiyeti Ereğli Belediyesi’ne verilen 2 bin 264 metre kare taşınmaz üzerindeki hükümet konağının, 2016 yılı içerisinde başlaması hedeflenen kent meydanı projesi kapsamında yıkılacak olmasından ötürü Kaymakamlık ve bazı bölümlerini geçici olarak Bağlık Mahallesi’ndeki eski belediye binasına tahsis edilmesi yönünde Mal Müdürlüğü yazısı meclis üyelerinin oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edildi.

Ömerli Mahallesi Kaynarca Toplu Konutlar’da bulunan ve mülkiyeti Ereğli Belediyesi’ne ait bir dairenin bağımsız bölümünün, Yaz Kur’an kursunda kullanılmak üzere 5 yıl süreliğine İlçe Müftülüğü’ne tahsis edilmesi de oy birliği ile kabul edildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı dez avantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ve istihdam edilebilirliklerinin değiştirilmesi programı kapsamında Batı Karadeniz Romanlar Derneği ile eş başvuru sahibi Ereğli Belediyesi’nin rakkas projesinin her türlü işlemlerinin yürütülmesi için meclis Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a yetki verdi.

İKİ TAM ALTIN!
Gündem maddesinde, Oturarak Voleybol Turnuvasında Türkiye Şampiyonu olar takımın oyuncusu AK Parti Grup Sözcüsü Nazım Erdoğan, başarıya dikkati çekerek takımın 1 tam Cumhuriyet altını ile ödüllendirilmesini CHP grubu da 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün de dikkate alınarak 2 tam Cumhuriyet altını ile ödüllendirilmesini teklif etti.
Yapılan 1 tam Cumhuriyet altını ödülü önce kabul edildi ardından da CHP’li meclis üyelerinin ‘biz 2 tam Cumhuriyet altını verilmesini istiyoruz, buna göre oylama yapılsın?’ önerisi de meclis başkanı ve Ak Partili meclis üyelerinin de desteği ile kabul edildi.

UYSAL, FİLM İZLEDİ
Öte yandan, toplantı sonrası Uysal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla hazırlanan programda, engelli vatandaşlar ve onların aileleriyle birlikte, Atatürk Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda film izledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL