Genel Gündem Tüm Manşetler

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI…

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde tören düzenlendi. Devrim Bulvarındaki Atatürk Anıtı Alanında, Koronavirüs (Covid-19) Salgını nedeniyle, az katılım ve sosyal mesafeli olarak gerçekleştirilen törende, İlçe Milli Eğitim..

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI…

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde tören düzenlendi.

Devrim Bulvarındaki Atatürk Anıtı Alanında, Koronavirüs (Covid-19) Salgını nedeniyle, az katılım ve sosyal mesafeli olarak gerçekleştirilen törende, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Saygı Duruşunda bulunulan tören, İstiklal Marşı’nın okunması ve Türk Bayraklarının göndere çekilmesiyle sona erdi.

İlçe Milli eğitim Müdürü Aksoy, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Covid-19 Pandemisi nedeniyle törenleri kısa ve dar kapsamda gerçekleştirmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Aksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinde öğretmenlere hitaben yaptığı yazılı açıklamada ise şunları kaydetti:

AKSOY: EMEĞİNİZ TARTIŞILMAZ

“Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; ‘Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir, gençler de öğretmenlerin eseridir’. Değerli Meslektaşlarım; Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu mesleği yerine getirirken sergilemiş olduğunuz emek ise tartışmasız paha biçilemezdir. Dünyamızı sarsan Covid-19 sürecinde gerek uzaktan eğitim kanalıyla evlerinizde gerekse yüz yüze eğitim için okullarımızda geleceğimizin teminatı çocuklarımız için göstermiş olduğunuz gayret ve emeklerden dolayı sizlere teşekkürü bir borç bilirim. Bu vesileyle; kutsal görevlerinin bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şevk ve heyecanla vazifelerini yerine getireceklerine inandığımız tüm öğretmenlerimizin, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dilerim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL