Genel Gündem Tüm Manşetler

MUTLU’NUN MUTLU GÜNÜ

GMİS Armutçuk Delege Seçimleri yoğun katılım ile gerçekleşti. Kıran kırana geçen mücadeleden mevcut Başkan İsa Mutlu ve ekibi çıktı. Madencilere seslenen ve konuşması, “Vur vur inlesin Zonguldak dinlesin”, “İsa Başkan”..

MUTLU’NUN MUTLU GÜNÜ

6059617

GMİS Armutçuk Delege Seçimleri yoğun katılım ile gerçekleşti. Kıran kırana geçen mücadeleden mevcut Başkan İsa Mutlu ve ekibi çıktı. Madencilere seslenen ve konuşması, “Vur vur inlesin Zonguldak dinlesin”, “İsa Başkan” sloganları ile kesilen Başkan Mutlu, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı, maden işçisinin bir bütün olduğunu söyledi.

Genel Maden İşçileri Sendikası Armutçuk Şubesi’nin delege seçimleri sendika binasında gerçekleştirildi. Gün boyu süren oylama işlemlerinin ardından sayımlar sırasında madenciler nefeslerini tuttu.

 Toplam 110 delegenin belirlendiği seçimlerde mevcut başkan İsa Mutlu beyaz, diğer aday Çetin Yiğit’in sarı listesi yarıştı.

 Başkan Mutlu’nun listesi 14 oy farkla seçimi kazandı. Seçimi başkanlık makamında madenciler ile birlikte takip eden Mutlu ve ekibi seçimi kazandığının belirlenmesinin ardından bazı maden işçilerinin gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

 Yaşanan izdiham nedeniyle Mutlu ve ekibi sendika hizmet binasından çıkmakta zorlandı. Sendika önünde biriken maden işçilerine seslenen ve birlik beraberlik mesajları veren Mutlu’nun konuşması zaman zaman sloganlarla kesildi.  Mutlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“OY VERMEYENLERİN MESAJINI ALACAĞIZ”

“Bu zorlu yolculuğa çıkarken hep birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini söyledik, beraber bu zamana kadar yürüdük. Bize oy vermeyen kardeşlerimiz hiçbir zaman diğerimiz olmadı, olmayacak. Bugüne kadar yaptıklarımızın yetersizliğini tamamlayıp bize oy vermeyen dostlarımızın mesajını alacağız. Yolumuza yürürken onlarla kucaklaşarak hatalarımızı düzelterek yolumuza devam edeceğiz.

HEMA’DA AÇIK ARA FARK

Şunu iyi gördünüz işçi sınıfının sorunlarının çözülmesi için Hema’daki kardeşlerimiz biz sadece burada seçimi almadık biz özel sektörde de kardeşlerimiz açık ara ile fark aldılar. Bu akşam dağılıp eve gideceğiz, yarın sabah işyerine geldiğimizde oy verip vermeyen herkese teşekkür edeceğiz. Bize oy vermeyenleri kucaklamasını bileriz, yoksa başarılı olamayız. Bu yola çıkarken dedik ki Zonguldak’ta yitirdiğimiz ve size hizmet vermekten yoksun kaldığımız o makamı geri alacağız. O yolu madenci açtı, o yolun başına geldik, inşallah bu zaferi de sizlere kutlatacağız. Tahmin ettiğimizin çok üzerinde bir kalabalık var, hiç kimse zarar görmeden biran önce evlere giderek çoluk çocuğu ile bu sevinci yaşasın”

DELEGELER BELİRLENİYOR

Hema’da 37 delegenin tamamını İsa Mutlu alırken kurumdaki delegeler ile ilgili net sonuçlar ise yarın açıklanacak.

İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL