Genel Gündem Tüm Manşetler

MİLLETVEKİLİNE TEHDİT

AKP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalara başlayacaklarını açıkladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi  için Seçim Koordinasyon Merkezi yönetiminde çalışma yürüteceklerini ifade..

MİLLETVEKİLİNE TEHDİT
cakir-ne-kadar-etik

AKP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalara başlayacaklarını açıkladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi  için Seçim Koordinasyon Merkezi yönetiminde çalışma yürüteceklerini ifade eden Çakır, CHP’nin Ormanlı yolu ile ilgili suçlamasına da, önümüzdeki hafta içinde bu yolun bitirileceği yanıtını verdi.

 

MİLLETVEKİLİNE TEHDİT

Fatih Çakır’ın Partinin Zonguldak Milletvekillerinden Prof. Dr. Ercan Candan için telefon ile aradığı partililere “Ben teşkilat başkanıysam, O’da Milletvekiliyse, bu şehir ikimize dar gelecek. Sizin içinizde paralelciler var” sözlerini ile ilgili olarak Çakır, iki kişi arasındaki bir konuşmanın farklı anlaşılabileceğini ve böyle bir konuşmanın ise  basına haber yaptırılmasının ise parti disiplini ve çalışma ahlakına yakışıp yakışmadığını kamuoyunun takdirine bıraktığını belirtirken şöyle konuştu:

 

“İnsanlar siyaset üretme adına, cumhurbaşkanı seçimi bitmiş görünüyor. Ondan sonraki milletvekili seçimi ile alakalı bazı değerlendirmeler yapmış olabilirler. Bizim için öyle bir şey söz konusu değil. Öyle bir açıklama yapmış olsak basına biz özgür bir insanız çıkarız böyle bir açıklamayı çıkar yaparız. Ama seçim koordinasyon merkezi ile kendi aramızdaki bazı değerlendirmeleri yanlış anlayabilirler. Ama bunların da haber yaptırılmasını anlayabilmiş de değilim açıkçası. İki kişi birbirine bazı değerlendirmelerde bulunabilir. Ama bu değerlendirmelerin basına bir açıklama gibi verilmesi o da parti disiplinine ve iç çalışma ahlakına uymayacağı kanaatindeyim. Ne kadar etik olduğunu da kamuoyunun takdirine bırakacağız.

Ak parti de Seçim Koordinasyon Merkezi  görevli ve yetkilidir.. Seçim çalışmalarına kimlerin katılacağına, kimlerin bu toplantılara katılıp  bulunacağına  Seçim Koordinasyon Merkezi  karar verir. İlçe Başkanlığı  olarak bizler de Seçim Koordinasyon Merkezi  emrinde çalışırız.  Ondan dolayı bizim böyle bir düşüncemiz olmaz. Ki olsa bile dediğim gibi ben kendim açıklayabilecek kadar rahat bir insanım. Öyle bir düşüncemiz olmaz.”

 

AKP İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli’de TSO’nun da katılımı ile başlayan liman çalışmalarının Düzce başta olmak üzere bölge açısından önemine dikkat çekerken, OSB’de arsa tahsisi yapılan yatırımcılar sorumluluklarını yerine getirmediğinde tahsislerin iptal edilip başkalarına bu tahsisin yapıldığını ve bu sürecin devam ettiğini belirtti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL