logo

“MİDEM BULANIYOR!”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Bizim mücadelemiz koltuk, makam mücadelesi değil. Bizim mücadelemiz memleket meselesi. Bizim davamız haklı. Davamız, bayrağımız, ezanımız bizim davamız. Sizler bizi tanıyorsunuz. Bizim dilimiz aynı, benim dilim sizin diliniz. Bizim üslubumuz sizin üslubunuz. Benim duruşum sizin duruşunuz. Benim duruşum belli. Belki beni bu yüzden sevmediler” dedi.

Büyük Birlik Partisi Belediye Başkanı Adayı ve Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,Devrek Yol Ayrımı mevkisinde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Açılışa BBP Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, BBP Genel Başkan Başdanışmanı Tolga Aral, BBP İl Başkanı Ahmet Çolak, BBP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, parti yöneticileri, partinin belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi adayları ve beş yüz civarında partili katıldı.

Açılış öncesinde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okunmasının ardından BBP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik ve İl Başkanı Ahmet Çolak birer selamlama konuşması gerçekleştirdi.

TUNÇ: “ÖLÇÜYÜ KORUYUN!”

Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, açılışta yaptığı konuşmada “Hepimiz 31 Mart’ta yeni bir seçim, yerel bir seçim ve şehrüleminlerin seçileceği bir seçimi yaşayacağız. Burada bu seçimleri daha ömrü olan çok yaşar. Tabii ki herkesin kalbinde bir parti vardır, bir isim vardır, bir şahıs vardır. Sandığın başına gittiğinde hür iradesiyle oyunu ona kullanacaktır. Ama sakın ola ki birbirinizi kırmayın, birbirinizi üzmeyin. Dostlar, arkadaşlar, kardeşler, bu seçimler biter, siz size kalırsınız, bu ölçüyü iyi koruyun” dedi.

UYSAL: “MAZERET ÜRETMEDİK”

Karadeniz Ereğli Belediye başkanı Hüseyin Uysal bir saati aşkın süren konuşmasında, Karadeniz Ereğli’de gerçekleştirdikleri hizmetleri anlattı, eleştirileri cevapladı, rakiplerini eleştirdi.

Dinleyicilerin tezahüratları ve alkışları arsında konuşan Uysal şunları söyledi:

“Sizlerin de bildiği gibi, göreve geldiğimizden itibaren altı seçim geçirdim. On beş Temmuz 2016’da hain FETÖ girişimini canlı olarak yaşamış kardeşiniz olarak, bütün bunlara rağmen Karadeniz Ereğli’de güzel, kalıcı, faydalı hizmetler yaptık. Özellikle bu hizmetlerin önemini önümüzdeki yıllarda daha da anlaşılacaktır. Göreve geldiğimizde büyük bir sel felaketi yaşadık. Arkasından belki Ereğli’de en büyük kar yağışına maruz kaldık. En büyük sıcaklığı yaşadık. Madencilerimizin kazasını Soma’da duyduk işittik. Yüreğimiz dağlandı. Çünkü biz madenci şehriyiz dedik. Şehitlerimiz geldi. Bütün bunlara rağmen hizmetlerimizi aksatmadık ve bütün bu olayların yanında hizmetlerden ayrılmadık, mazeret üretmedik. Kolları sıvadık, yolumuza devam ettik.”

Sorunları çözmek için uğraştıklarını, hem de makyaj yaparak halkı kandırmadığını ifade eden Uysal, halkın şikayetlerini çözmek için uğraştıklarını söyledi. Uysal, konuşmasında beş yıldır yürüttükleri çalışmaları anlatırken de şehrin en uzak noktalarından her mahalleye hizmetlerinin yayıldığını belirterek, “Bir kilometrelik alanda hizmetimiz yok diyen olursa, belediye başkan adaylığını da bırakırım” ifadelerini kullandı.

“MİDEM BULANIYOR!”

Ereğli halkına ve gençlere festival vaat edildiğini belirten Uysal şunları kaydetti:

“Gelir düşünüyorlar, gelirlerini düşünüyorlar, sömürmeyi düşünüyorlar. Üniversitede öğrenci sayısı çarpı binbeşyüz diyorlar. Öğrenci sayısını gelir olarak düşünüyorlar. İnanın midem bulanıyor. Buradan açıkça söylüyorum. Heryerde öğrenci ve üniversiteyi tartışıyorum. Ama öğrenci sayısı çarpı binbeşyüz derken, bu geliri düşünmek, bu vatandaşım asgari ücretle çalışırken çocuklarına binbeşyüz lira gönderecek. Buna bari demeyin. Böyle hesap mı olur. Üniversite aydınlığa açılan kapı demektir. Öğrenciler geleceğimiz deyin canımı yiyin. Ama öğrenci sayısı çarpı binbeşyüz demek nereye gidiyor. Hesap uzmanı olduğunuzu biliyorum, fakat bu para yönetmek değil. Böyle bir şeyi kabul etmiyorum.”

“EKMEK TEKNESİNDE FOTOĞRAF VERİYORUM!”

“Kent meydanında iki katlı otopark, bin sekiz yüz metre taban alanlı cami yapacağım. Oraya belediye binası avm yapmayı düşünüyorlar.” Diyen Uysal şunları söyledi:

“Benim düşüncem sabit, dün ne dediysem bugün de onu diyorum. O bölge rant alanı olarak kullanıldığı zaman, ben Erdemir esnafını, çarşı esnafını düşünüyorum. Bu esnafımı koruyacak orası. Orası Ereğli’nin nefes alacak en önemli koridoru. Beni eleştiriyorlar. Asfalt makinalarının önünde fotoğraf çektirmeyeceğiz diyorlar. Ben çektiriyorum, çektireceğim. O asfalt döküldüğünde ikiyüzelli derece. O arkadaşlarıma her konuda özel ayrıcalık tanıyorum ve onlarla geçen sene altmış bin ton asfalt döktük, yanlarına her gün gittim, gitmeye devam edeceğim.Onlar, birisi burada yattan, biri bodrum’daki tekneden, bu kardeşiniz ekmek teknesinin yanında fotoğraf veriyor, ekmek teknesinin. Onlar teknelerde versinler fotoğraf. “

Mevlana’nın “Bugün yeni şeyler söylemek lazım” dizelerini hatırlatan Uysal, “Bugün yeni şeyler söyleyeceğiz, projelerimiz hazır. BBP ile büyük projelere imza atacağız. Bizler ne diyoruz. Özümüz millet, sözümüz hizmet. Biz hizmet sözü veriyoruz hizmet. Önce insan diyeceğiz. Huzurlu bir şehir vaat ediyorum. Akıllı şehir vaat ediyorum. Ereğli’mize, şehrimize ve şehrin kaynaklarına sahip çıkacağız. Bir nisanda göreve gelirsem, kaldığımız yerden kolları sıvayıp çalışmayı vaat ediyorum. Onlar ne diyor? Bir Nisan’dan sonra hemen festival komitesi kuracağız diyorlar. Festival komitesi kurmayacağım, Bu milleti sömürttürmeyeceğim, bu esnafın gelirinden para toplattırmaycağım. Bilim festivali, Osmanlı çileği festivali olacak ama belediye bütçesiyle olacak. Beş yıldır her akşam yemek verdik, festival yaptık vatandaştan para istedik mi. O yüzden komite kurmayacağım” dedi.

“FARKIMIZ BURADA!”

Uysal, kendilerini farklı kılanın meclis üyeleri olduğunu ifade eden Uysal şöyle devam etti:

“İşte bizim farkımız burada, sizin içinizden biri olmamız. Sizin gibi düşünmemiz. Sizin hayır duanızı almaktan başka hiçbir gayemiz yok. Bir tek hayır duası istiyoruz. Bizim mücadelemiz şöhret mücadelesi değil. Bizim mücadelemiz koltuk, makam mücadelesi değil. Bizim mücadelemiz memleket meselesi. Bizim davamız haklı. Davamız, bayrağımız, ezanımız bizim davamız. Sizler bizi tanıyorsunuz. Bizim dilimiz aynı, benim dilim sizin diliniz. Bizim üslubumuz sizin üslubunuz. Benim duruşum sizin duruşunuz. Benim duruşum belli. Belki beni bu yüzden sevmediler.

Büyük Ereğli’nin hayallerini kuruyoruz, bugün onun tohumlarını atıyoruz. Bizler sevgi tohumu atmaya geliyoruz. Aramızda roman kardeşlerimiz de var, alevi kardeşlerimiz de var. Bizim fotoğrafımızda halk var halk. Rahmetli Neşet Ertaş, ‘Kalpten kalbe bir yol var görülmez, gönülden gönüle gider yol gizli gizli’ diyor. İşte bunu anlamıyorlar. Sizinle bizim aramızdaki yol bu. Bu yolu bulamayacaklar. Bu yol Ereğli’nin yolu. Bugün Ereğli’nin hikayesini yazacağız, tarihini yazacağız. Sizlerin de o gün orada biz vardık, Ereğli’nin kaderi o gün değişti diyeceksiniz. ”

Konuşmaların ardından seçim bürosu açılışı Uysal ve parti protokolü tarafından kesildi. Uysal ve beraberindekiler daha sonra seçim bürosunda vatandaşlarla bir araya geldi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty