Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

MAZBATALARINI ALDILAR..!

7 Haziran seçimlerinin ardından milletvekili seçilenler, mazbatalarını almaya başladı. İlk mazbatasını alan CHP’li Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş, resmen milletvekili oldular. Zonguldak halkının TBMM’de vekili olacak Milletvekilleri Turpcu ve Demirtaş,..

MAZBATALARINI ALDILAR..!

49975_mazbata-7

7 Haziran seçimlerinin ardından milletvekili seçilenler, mazbatalarını almaya başladı. İlk mazbatasını alan CHP’li Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş, resmen milletvekili oldular.

Zonguldak halkının TBMM’de vekili olacak Milletvekilleri Turpcu ve Demirtaş, vaatlerini yerine getirme sözü verdiler. Çok büyük bir sorumluluğu üzerlerine aldıklarını ifade eden CHP Milletvekili Şerafettin Turpçu, “Umuyorum ki, hükümette CHP yer alır. Biz seçimlerde ne söz vermişsek, emekliler, asgari ücretliler, TTK, Filyos Projesi, bitmeyen yollarımızla ilgili bunları başarabilecek tek parti CHP’dir. Umarım işler yolunda gider, bizde bu sorunları çözeriz. Sizleri mahcup etmeyeceğiz” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi yolculuğunun afiş dağıtarak, broşür asarak başladığını belirten CHP Milletvekili Ünal Demirtaş ise, “Bu göreve hizmet etmek için talip olduk. Çok değerli Zonguldak halkı bize bu görevi verdi. Bize oy versin-vermesin bütün Zonguldak halkına çok çok teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra da amacımız, söz verdiğimiz vaatleri yerine getirmek” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Zonguldak Milletvekili olmaya hak kazanan Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş, milletvekilliği mazbatalarını İl Seçim Kurulu’ndan aldı. Mazbata alma törenine; Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, Merkez İlçe Başkanı Cemal Şahin, Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, Kozlu İlçe Başkanı Yaşar Yolcu, Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Çaycuma İlçe Başkanı Fuat Kalaycı ve partililerle birlikte giden Turpcu ve Demirtaş’ın oldukça heyecanlı oldukları gözlendi.

Milletvekili Şerafettin Turpcu, mazbatasını Merkez İlçe Seçim Kurulu Hakimi Kenan Seyran’dan, Milletvekili Ünal Demirtaş ise, mazbatasını Kilimli İlçe Seçim Kurulu Hakimi Oktay Kaya’dan aldı. Mazbatalarını alan milletvekilleri, ilk açıklamalarında, Zonguldak’ın sorunlarına dikkat çekti. Zonguldak’ın hizmete ihtiyacı olduğunu belirten milletvekilleri, seçim dönemindeki vaatlerini yerine getirmek için çalışacaklarını belirttiler.

TURPCU: “İNŞALLAH KURULACAK HÜKÜMETTE CHP YER ALIR”

Zonguldak’ın çok önemli sorunları olduğuna dikkat çeken CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, “Milletvekili mazbatalarımızı aldık. Çok büyük bir sorumluluk da aldık üzerimize. Zonguldak’ın çok büyük sorunlar var. Yol başta olmak üzere; işsizlik, göç, bunlar bizim önemli sorunlarımız. İnşallah kurulacak hükümette CHP yer alır. Bu ağır sorunları, Zonguldak sorunlarını, Türkiye’nin sorunlarını çözecek tek parti CHP’dir. Bu sonucun alınmasında bütün örgüt emekçilerine, Kadın ve Gençlik Kollarımıza, bize önseçimde öncelikle yarışma imkanı veren Genel Merkezimize, Genel Başkanımıza, örgüt üyelerimize hepsine teşekkür ediyorum. Umuyorum ki, hükümette CHP yer alır. Biz seçimlerde ne söz vermişsek, emekliler, asgari ücretliler, TTK, Filyos Projesi, bitmeyen yollarımızla ilgili bunları başarabilecek tek parti CHP’dir. Umarım işler yolunda gider, bizde bu sorunları çözeriz. Sizleri mahcup etmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

DEMİRTAŞ: “HİZMET ETMEK İÇİN ELİMDEN GELEN BÜTÜN GAYRETİ GÖSTERECEĞİM”

Milletvekilliğine hizmet etmek için talip olduklarını belirten CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ise, “1994 yılında broşür dağıtarak, afiş asarak, salon süslemesi yaparak Ankara Hukuk Fakültesi öğrencisiyken başladığım CHP yolculuğumda bugün sizlerin de desteğiyle, alın teriyle milletvekili oldum. Öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum. Bugünlere gelmemde ülkemizin önümüzdeki dönem Başbakanı olacak olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Merkez Yürütme Kurulu üyelerine ve en kıdemsiz üyemizden başlamak kaydıyla en yukarıdaki İl Başkanımıza kadar bütün herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu göreve hizmet etmek için talip olduk. Çok değerli Zonguldak halkı bize bu görevi verdi. Bize oy versin-vermesin bütün Zonguldak halkına çok çok teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra da söz verdiğimiz vaatleri yerine getirmek, güzel Zonguldak’ımıza, vatanımıza, ülkemize hizmet etmek için elimden gelen bütün gayreti göstereceğime sizlerin huzurunda söz veriyorum. Hepinize en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Emeklerle ve desteklerle başarıya ulaştıklarını ifade eden CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk ise, şöyle konuştu:

“Milletvekillerimizin mazbatalarını Seçim Kurulu’ndan aldık. Çıkışta Sayın Vekillerim mazbatalarını bana verdi, bende hepinizin adına, örgütüm adına burada teslim ediyorum. Bundan sonraki yaşamlarında, TBMM’deki çalışmalarında başarılar diliyorum. Saygılar sunuyorum.”

Haber : Cüneyt Özfidan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL