Genel Gündem Tüm Manşetler

VALİ ARABULUCULUĞU KABUL ETTİ..!

Zonguldak Valisi Ali Kaban, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker’in, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ile yaşandığı belirtilen sorunların çözümünde, ‘Sayın Vali burada istedikten sonra bizim arabulucumuzda..

VALİ ARABULUCULUĞU KABUL ETTİ..!

vali-kaban-her-turlu-gayret-gosterilecektir-4re9u

Zonguldak Valisi Ali Kaban, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker’in, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ile yaşandığı belirtilen sorunların çözümünde, ‘Sayın Vali burada istedikten sonra bizim arabulucumuzda olur’ söylemine cevap verdi.

VALİ KABAN: ARABULUCULUĞA İHTİYAÇ VARSA
Vali Ali Kaban, Zonguldak Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığı ile yaptığı yazılı açıklamada, Tetik’er sözlerine yanıt verdi.
Her türlü gayret içinde olacağını belirten Kaban, şunları kaydetti:
“Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Yaşar Tetiker, temsil ettiği işadamı ve sanayici kesimini, kendi sağlığı pahasına savunma hususunda elinden gelen her şeyi yapmaktan sakınmayan bir kişi olarak üzerine düşeni yapma konusunda gösterdiği bir gayretle öne çıkmaktadır.
Bu anlamda Zonguldak Valisi olarak bugüne kadar Ereğli ve Alaplı bölgesinde ortaya çıkmış Demir Çelik ile bağlantılıçalışmaları yaptırmaktan ve değişik projeler uygulamaktan da tarafımdan hiç geri kalınmamıştır.
Türkiye’nin sayılı, saygın kuruluşlarından olan Ereğli Demir Çelik Fabrikaları nezdinde değerli başkanın ifade ettiği tarzda eğer bir arabuluculuğa ihtiyaç varsa ya da olacaksa, bunu da sağlamak üzere Valilik makamınca her türlü gayret gösterilecektir.”

-OLAY-

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, aylık Oda faaliyetlerini anlatmak için dün düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, tersaneler ve Erdemir sorunlarının çözümünde, Erdemir Yönetim Kurulu’nda Devlet’in ‘altın hissesini’ temsil eden Vali Ali Kaban’ı işaret ederek şöyle konuştu:
“Altın hissenin yapacağı görevler bellidir. Altın hisseden çok fazla bir şeyde bekleyebilirsiniz. Sayın Vali, burada istedikten sonra bizim arabulucumuzda olur, meselelerin altında çok basit hemen anında bizi karşılıklı getirip meselelerle birinci derecede ilgilenebilir.”

Share this with your friends

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL