Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

MAZBATALARINI ALDILAR..!

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Özcan Ulupınar ile CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpcu ile Ünal Demirtaş mazbatalarını aldı. Adliyeye önce gelen CHP’li Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş, mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı..

MAZBATALARINI ALDILAR..!

53412_mazbata1

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Özcan Ulupınar ile CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpcu ile Ünal Demirtaş mazbatalarını aldı.
Adliyeye önce gelen CHP’li Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş, mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Huriye Güler’den aldı. Açıklama yapan Turpcu, olağanüstü koşullarda seçim yaşadıklarını belirterek, “Muhalefet partisi olduğu halde AKP’ye soluk aldıran, yol veren, bugünlere getiren MHP’ye buradan selamlarımızı gönderiyoruz. Onlar da milletvekilliklerinin yarısını kaybettiler. Buda onların bu seçimin bir şekilde yıldızı olduklarını gösteriyor. Sonuçta iktidarı seçmiştir halkımız. Bu yönüyle de AKP’yi, Zonguldak’ta seçilen milletvekillerini kutluyoruz” dedi. 

Demirtaş da Türkiye’nin ve halkın çözülmeyi bekleyen çok önemli sorunları olduğunu, bu sorunların çözümüne yönelik üzerlerine düşen neyse yerine getireceklerini söyledi.
Ardından AK Partili Hüseyin Özbakır ve Özcan Ulupınar adliyeye gelerek mazbatalarını aldı. Adliye önünde açıklama yapan Özbakır, seçim döneminde çok çalıştıklarını ve bunun neticesinde milletvekili seçildiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kırklareli Pınarhisar Cezaevi’nde 4 ay tutuklu kaldığı dönemde cezaevi savcısı olan Özbakır, “Adliyeye gelince hakikatten duygulanıyorum. Burada 9 yılım geçti. Bazen sık gelmek istiyorum ama yanlış anlaşılır diye korkuyorum” dedi. Ulupınar ise “Zonguldak, Karadeniz bölgesinde kırmızıydı haritada. Biz de genel merkezimize karşı mahcup oluyorduk. Şimdi tekrar sarı oldu. Bu yüksek miktarda oy bizim sorumluluğumuzu daha da artırdı” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL