Genel Gündem Tüm Manşetler

LİSELER EYLEMDEYDİ, TABİ ANLAYANA…

Kdz.Ereğli’de öğrencilerden oluşan bir grup, okullarda uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek için eylem yaptı. Ereğli Lisesi önünde toplanan bir grup öğrenci, pankartlarla, attığı sloganlarla dikkati çekmeye çalıştı.   Kdz. Ereğli Lisesi..

LİSELER EYLEMDEYDİ, TABİ ANLAYANA…


11995_uyusturucuuu

Kdz.Ereğli’de öğrencilerden oluşan bir grup, okullarda uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek için eylem yaptı. Ereğli Lisesi önünde toplanan bir grup öğrenci, pankartlarla, attığı sloganlarla dikkati çekmeye çalıştı.

 

Kdz. Ereğli Lisesi önünde toplanan pankart ve dövizler taşıyan grup, slogan attı, basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Ereğli Milliyetçi Öğrenciler Platformu Sözcüsü Mesut Özdemir, geçtiğimiz gün ilçede 16 yaşındaki Barış Ergül isimli lise öğrencisinin uyuşturucu kullanımı sonrası yaşamını kaybettiğini söyledi.

 

“SORUMLULUĞU BÜYÜK”

Son yıllarda okullarda uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıkların can alarak genç hayatları söndürmeye başladığını belirten Mesut Özdemir şunları söyledi: “Bunun son örneği de ne yazık ki Barış Ergül arkadaşımız olmuştur. Yaşanan bu talihsiz olaylarda ailelerden başlayarak bizim ve kamuoyunun sorumluluğu büyüktür.

 

“POLİSİN SON HALİNE GELİNCE

HABERDAR OLMAKTADIR”

Emniyet görevlileri üzerine düşen görevi yapmaktadır fakat onlar olayın son haline gelince haberdar olmaktadır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır deyiminden yola çıkarsak, geleceğin nesillerini yetiştirmek için emek veren eğitimcilerimizin ve evlatlarını her türlü zorluğa rağmen gözünden sakınarak yetiştiren ailelerin daha çok ilgilenmesi ile bizimde öğrenciler olarak daha çok dayanışma içerisinde olmamız ve tüm Ereğli halkının duyarlılığı sayesinde bu zararlı alışkanlıkların yayılmasını kullanmasını ve satılmasını engelleyebiliriz.

 

“BUNA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ”

Bu konuda tüm yetkililerden ve kamuoyundan üzerlerine düşen görevlerin daha dikkatli ve alakadar olmasını diliyor bu olayların son bulmasını umuyoruz. Uyuşturucu gibi alışkanlık ve bağımlılık yapan maddelerin Türkiye genelindeki oranları, nasıl ve hangi yöntemlerle yaygınlaştırılmaya çalıştırıldığının çok iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Ülkemiz göz bebeği olan gençlerin fikri, ruhi ve maddi tehlikelerden uzak tutulması gerektiği, ülke geleceğinin sağlıklı iyi yetişmiş gençlerle inşa edileceği unutulmaması gereken gerçektir. Biz bu yolda üstlendiğimiz misyonun manevi öneminin farkındayız ve buna göre hareket edeceğiz”

 

POLİS ÖNLEM ALDI

Atatürk Anıtı önüne kadar slogan atan dövizler taşıyan grup Ereğli Lisesi önünden Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü. Anıt önünde bir süre oturan grup daha sonra olaysız şekilde dağıldı. Polis yürüyüş boyunca geniş güvenlik önlemleri aldı. Öte yandan Ereğli Lisesinden okul çıkışı öğrencilere izin verilmediği iddia edildi.

 

İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL