Genel Gündem Tüm Manşetler

LİMAN TERSANECİLERİN OLACAK

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, bugün tersane işletmecileriyle liman konusunda yapılan toplantı ile ilgili açıklamalarda bulundu. İlçeye yapılması planlanan liman konusunda önemli gelişmelerin olduğunu, Ak Parti..

LİMAN TERSANECİLERİN OLACAK

8342_6640-tersanelerkonusu

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, bugün tersane işletmecileriyle liman konusunda yapılan toplantı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İlçeye yapılması planlanan liman konusunda önemli gelişmelerin olduğunu, Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’ın da bu konuda yoğun bir şekilde çalıştığını ifade eden Tetiker, şunları kaydetti:
 
“Sayın Vekilimiz Ercan Candan’ın liderliğinde, liman konumuz büyük ölçüde çözülmüş durumda. Liman konusunda önemli bir yol aldık, inşallah hayırlara vesile olacak. 
 
Tersanecilerle bugün yaptığımız toplantıda da bu konuyu görüştük. Bundan sonra da liman işletmeciliği, şirket veya buna bağlı olarak buradaki faaliyetlerin hangi şablonda yürütüleceği konularında çalışmalar yapacağız. Bu toplantı, taslak toplantıdır, toplantılar devam edecek. Sonuç aldığımızda, yaptığımız tüm çalışmaları kamuoyu ile paylaşacağız. 
 
Bugünkü toplantımıza tüm tersaneciler katıldı. Zaten bizim için önemli olan tüm tersanecilerin birlikteliği. Bu en önemli konuyu çözmüş durumdayız. Tersanecilerin birlik ve beraberlik içerisinde fotoğraf vermeleri bizim için çok önemli. Daha önce de bunu sağlamışlardı ama bunu toplantılarla perçinleyelim dedik. Bundan sonraki toplantılarımız tamamen icraata, faaliyete dönük toplantılar olacak. Bu sürecin fazla uzayacağını sanmıyorum, en fazla bir-iki ay içerisinde çözüleceğini umut ediyoruz. Liman müsaadesinin ötesinde buradaki yapılanmanın nasıl olacağı çok önemli, bu konuyu çözmek için bugünkü toplantıyı yaptık. Şirket taslağı içerisinde kimlerin görev alacağı, hangi icra organlarının olacağı ve iş bölümü gibi konuları tartıştık. Çok güzel, verimli bir toplantı oldu. Dediğim gibi, bizim için en önemli konu tersanecilerin fikir birliği içerisinde olması. 
 
Daha önce bunu sağlamakta belki güçlük çekiyorduk ama şimdi hepsi fikir birliği, gönül birliği içerisindeler. Bundan sonraki işimizin çok kolay olacağını sanıyorum. Burada tersanecilerin dışında sadece Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklığı olacak. Bu da sembolik veya pay olarak olabilir. Tersaneciler, ısrarla bizi bu işin içerisinde görmek istediklerini söylüyorlar. Ticaret ve Sanayi Odası’nın buradaki misyonu, şimdiye kadar olduğu gibi Bakanlık nezdindeki çalışmaları yürütmek. Bu konuda da Sayın Vekilimiz Ercan Candan’ın katkıları çok büyük, kendisine müteşekkiriz. 
 
Bu başlangıç çok daha geniş kapsamlı sonuçlara ulaşırsa, bu bizi daha da memnun eder. Bizi burada ilgilendiren en önemli taraf, tamimiyle tersanelerin yeniden canlanması; buralarda 5 bin değil 7-8 bin kişinin çalışması. Bunun için uğraşıyoruz. Karadeniz Ereğli’nin kaybettiklerini geriye nasıl kazanabiliriz, bu kazanımlar hangi çerçevede olabilir, bunun mücadelesini veriyoruz. Bunun büyük bir bölümünü hallettik, bundan sonraki hedefimiz de sağlıklı bir sonuç almak.”  

Share this with your friends

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL