Genel Gündem Tüm Manşetler

KURTARMAK İSTERKEN BOĞULDU..!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, denizde boğulma tehlikesi geçiren çocuğu kurtarmak isteyen bir kişi boğuldu. Edinilen bilgiye göre, Ereğli-Alaplı karayolu güzergahındaki sahil şeridinde yakınlarıyla birlikte gelen 11 yaşındaki İhsan Karakaya, Ereğli Belediyesi’ne..

KURTARMAK İSTERKEN BOĞULDU..!

KÜÇÜK ÇOCUĞU KURTARMAK İSTERKEN KENDİSİ CAN VERDİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, denizde boğulma tehlikesi geçiren çocuğu kurtarmak isteyen bir kişi boğuldu.

Edinilen bilgiye göre, Ereğli-Alaplı karayolu güzergahındaki sahil şeridinde yakınlarıyla birlikte gelen 11 yaşındaki İhsan Karakaya, Ereğli Belediyesi’ne ait plaj tesislerine 500 metre uzakta serinlemek amacıyla denize girdi.

Yüksek dalgaların da etkisiyle sürüklenerek boğulma tehlikesi geçiren küçük çocuğu kurtarmak amacıyla babası Muhammet Serkan Karakaya (26) ile amcası Muzaffer Karakaya’nın (40) yanı sıra ailesi ile birlikte aynı yere gelen Akın Özdemir (18), denize atladı. Kurtarmaya çalışanların da boğulma tehlikesi geçirdiğini fark eden sahildeki vatandaşların da duruma müdahale etmesiyle 11 yaşındaki İhsan ile Baba Akkaya ve amca Akkaya sahile çıkarılabildi. Bu sırada Özdemir7in gözden kaybolması üzerine ise “112 Acil” ile kurtarma ekiplerine haber verildi.

Olay yerine gelen Ereğli Belediyesi arama-kurtarma ekipleri, zodyak bot ve dalgıçlar denizde arama çalışması yaptı. Yaklaşık yarım saat süren arama çalışması sonucu Akın Özdemir’in cansız bedenine ulaşıldı.

Yaşamını yitiren Özdemir’in ambulansa taşındığı sırada babası Erhan Özdemir yüzünü görmek için ceset torbasını açtığı görüldü. Anne Ayşe Özdemir ise oğlunun cenazesi önünden geçirilirken sinir krizi geçirdi. Cenaze, Ereğli Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. Diğer üç kişi ise ambulanslara Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.  Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, denizin dalgalı olan günlerinde vatandaşların denize girmemesi gerektiğini, daha çok belgeli cankurtaranların olduğu plaj tesislerinin tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

Amca Sarıkaya’nın, ziyaret amacıyla kardeşi Serkan’ın yanına geldiği öğrenildi.

10417576_1390684537921942_3470906420577089965_n

KÜÇÜK ÇOCUĞU KURTARMAK İSTERKEN KENDİSİ CAN VERDİ
KÜÇÜK ÇOCUĞU KURTARMAK İSTERKEN KENDİSİ CAN VERDİ
KÜÇÜK ÇOCUĞU KURTARMAK İSTERKEN KENDİSİ CAN VERDİ
KÜÇÜK ÇOCUĞU KURTARMAK İSTERKEN KENDİSİ CAN VERDİ
AKIN ÖZDEMİR'İN CANSIZ BEDENİ 1 SAAT SÜREN ARAMANIN ARDINDAN DENİZDEN ÇIKARTILARAK AMBULANSLA KDZ. EREĞLİ DEVLET HASTANESİ MORGUNA KALDIRILDI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)
AKIN ÖZDEMİR’İN CANSIZ BEDENİ 1 SAAT SÜREN ARAMANIN ARDINDAN DENİZDEN ÇIKARTILARAK AMBULANSLA KDZ. EREĞLİ DEVLET HASTANESİ MORGUNA KALDIRILDI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL